Damian Szymański i jego AEK Ateny awansował do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Emocjonująca końcówka meczu

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/DANIEL KASAP
Piłkarze AEK Ateny, z Damianem Szymańskim w składzie, zremisowali u siebie z Dinamem Zagrzeb 2:2 (0:1), ale pierwszy mecz wygrali na wyjeździe 2:1, dzięki czemu awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w której zagrają z Royal Anterwp.

AEK Ateny blisko fazy grupowej Ligi Mistrzów

Po 65 minutach goście prowadzili 2:0 i przy takim wyniku to mistrz Chorwacji miałby awans. Jednak w doliczonym czasie drugiej połowy gospodarze trafili do siatki dwukrotnie i mogą cieszyć się z prawa udziału w kolejnej rundzie, do tego uniknąwszy dogrywki. Reprezentant Polski Damian Szymański grał tego dnia do 67. minuty.

Rewanże pozostałych par rozegrano we wtorek. Wtedy odbył się właśnie pierwszy mecz AEK z Dinamem. Tydzień wcześniej nie udało się go rozegrać z powodu starć pseudokibiców, w wyniku których zginęła jedna osoba.

O awans do fazy grupowej walczyć będzie również m.in. Raków Częstochowa. Mistrz Polski wyeliminował już trzech rywali i zmierzy się z FC Kopenhaga. Bramkarzem duńskiego zespołu jest Kamil Grabara. Mecze 4. rundy eliminacji zostaną rozegrane 22-23 i 29-30 sierpnia.

AEK Ateny - Dinamo Zagrzeb 2:2 (4:3 w dwumeczu)
Bramki: 0:1 - Sutalo (45'), 0:2 - Ljubicić (65'), 1:2 - Araujo (90'+3), 2:2 - Vida (90'+11)