MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Dania zremisowała bezbramkowo z Serbią, która bardzo rozczarowała na Euro 2024. "Zawsze grają gów***** piłkę"

Jakub Maj
Jakub Maj
Mecz Dania - Serbia
Mecz Dania - Serbia PAP/EPA
Reprezentacja Danii w ostatniej kolejce grupy C na Euro 2024 zremisowała bezbramkowo z Serbią. Wielu ekspertów typowała ekipę z Bałkanów na "czarnego konia" całego turnieju. Jak się okazało, podopieczni trenera Dragana Stojkovicia zdobyła tylko dwa punkty i odpadła z mistrzostw Europy. "Zawsze grają gów***** piłkę" - skomentował Marek Wawrzynowski.

Dania - Serbia 0:0

Od samego początku meczu tempo spotkania nadawali Duńczycy. Imponować mógł agresywny pressing i zaangażowanie zespołu ze Skandynawii. Serbów przed utratą bramki ratował ich bramkarz - Predrag Rajković. W pierwszej połowie zobaczyliśmy jednego gola, ale sędzia uznał, że piłka po rzucie rożnym Danii wyszła za linię końcową. Radość kibiców trwała bardzo krótko.

W drugiej połowie Duńczycy próbowali wszelkich możliwych sposobów. Strzały z dystansu także nie zdały egzaminu, dlatego podopieczni Kaspera Hjulmanda postanowili oddać piłkę rywalowi i poczekać na kontrę. Około 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry zakotłowało się w polu karnym Serbów. Duński napastnik wyskoczył do górnej piłki, ale w powietrzu został popchnięty. Sędzia jednak nie użył gwizdka i kazał grać dalej. Piłkę meczową mieli jednak Serbowie, którzy w końcówce meczu mogli otworzyć wynik. Mitrović nie trafił z bramkę z bardzo bliskiej odległości.

- Jednej rzeczy nie rozumiem w piłce. Serbowie od 20 lat zawsze mają świetnych zawodników i zawsze grają gów***** piłkę. Zagadka dla mnie. Ostatni dobry okres to były lata 1998 i 2000, ale wtedy mieli takich piłkarzy, że powinni myśleć o medalach - Mijatović, Stojković, Mihajlović, Savicević, Milosevoć, Kovacević, Jugović... A potem zawsze lipa i kiepski styl - podsumował na portalu X Marek Wawrzynowski.

Takie rezultat oznacza, że Duńczycy kończą grupę na 3. miejscu, a Serbowie na 4. Na szczycie tabeli jest Anglia, która w równoległym spotkaniu zremisowała ze Słowenią (0:0).

Trwa Euro 2024, ale polskie kluby z PKO Ekstraklasy już działają na rynku transferowym. Najbardziej aktywna jest Legia Warszawa, która dokonała już trzech wzmocnień, ale myśli nad kolejnymi. Niedługo do roboty powinien wziąć się Raków Częstochowa, który chciałby wrócić na podium w przyszłym sezonie. Oto najnowsze plotki transferowe.Aby zobaczyć wszystkie plotki transferowe, klikaj strzałkę w prawo!

Plotki transferowe w Ekstraklasie. Legia Warszawa chce znane...