David de Gea popełnił dziecinny błąd w meczu pucharowym. Piłka przeleciała mu między nogami

Jakub Maj
Jakub Maj
ESPN
Manchesteru United wygrał 3:1 z Evertonem w ramach trzeciej rundy FA Cup. Jedyną bramkę dla gości strzelił Coady. Bardzo duży udział w akcji bramkowej miał David de Gea - bramkarz "Czerwonych Diabłów". Hiszpan przepuścił piłkę między nogami.

Pojedynek pomiędzy Manchesterem United i Evertonem to trzecia runda rozgrywek FA Cup. Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w 4. minucie bramkarza "The Toffees" pokonał Brazylijczyk Antony. Odpowiedź przyszła równie szybko, gdyż 10 minut później. Everton potrzebował do tego pomocy... bramkarza "Czerwonych Diabłów". Neal Maupay otrzymał piłkę w bardzo niedogodnym miejscu na boisku. Futbolówka zmierzała poza linię końcową, dlatego Francuz musiał się postarać, aby wrzucić ją w pole karne. Centra była kiepska, gdyż leciała prosto w golkipera. David de Gea nie był jednak gotowy na takie zagranie. Piłka przeleciała mu między nogami, odbijając się od nich kilkukrotnie. Ostatecznie do futbolówki dopadł Coady i wpakował ją do siatki.

Internauci na Twitterze są bezlitośni. Powstało już mnóstwo przeróbek oraz memów z pechową interwencją Hiszpana. Na domiar złego, Marcin Grzywacz oraz Filip Kapica, czyli komentatorzy dzisiejszego meczu, przez pierwsze minuty meczu wspominali o tym, że Manchester United chce zaproponować nowy, niższy kontrakt 32-letniemu bramkarzowi.