Debiut Kamila Glika w barwach Cracovii. "Pasy" dostały lekcję futbolu od Pogoni Szczecin. Pewna wygrana "Portowców"

Jakub Maj
Jakub Maj
Andrzej Banas
PKO Ekstraklasa. Kamil Glik oficjalnie zadebiutował w barwach Cracovii. Pierwszy mecz był jednak bardzo nieudany. "Pasy" przegrały aż 1:5 z Pogonią Szczecin. Bramkę na otarcie łez strzelił Rakoczy.

Cracovia - Pogoń Szczecin 1:5 (0:2)

Kamil Glik po kilkunastu latach wrócił do Ekstraklasy. Tydzień temu były reprezentant Polski nie mógł zadebiutować, gdyż pauzował za kartkę, którą otrzymał jeszcze w lidze włoskiej. Pierwszy mecz w koszulce "Pasów" przypadł na starcie z Pogonią Szczecin.

Kibice nie musieli długo czekać na gola. Już na początku meczu Kamil Grosicki sprytnym zwodem wpadł w pole karne. Skrzydłowy został sfaulowany przez Benjamina Källmana. Poszkodowany podszedł do piłki i pewnie wykorzystał jedenastkę.

W 21. minucie zobaczyliśmy całkiem niezłe dośrodkowanie na bliższy słupek. Skąd Fredrik Ulvestad głową zagrał piłkę w stronę dalszego słupka do Alexandra Gorgona. Ten z bliska nie mógł się pomylić i skierował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie Cracovia chciała od razu gonić wynik, dlatego trener Zieliński na boisko wprowadził Makucha. Wystarczyła chwila dekoncentracji, aby goście strzelili trzecią bramkę. Kamil Grosicki przedarł się lewą stroną. Zagrał na pole karne, gdzie nie zdołał uderzyć Efthymis Koulouris, ale za jego plecami był Alexander Gorgon. Ten strzelił bez przyjęcia. Bramkarz nie miał szans.

Światełko w tunelu dla Cracovii pojawiło się w 53. minucie, kiedy Patryk Makuch został sfaulowany w polu karnym. Sędzia obejrzał sytuację na monitorze i podyktował rzut karny. W tym wypadku także poszkodowany podszedł do piłki. Były gracz Miedzi Legnica nie trafił, gdyż świetną interwencją popisał się Valentin Colocaru.

Pogoń nie zwolniła. W 64. minucie Efthymis Koulouris przejął piłkę na prawej stronie. Zbiegł z nią do środka, po czym uderzył w stronę dalszego rogu. Madejski się rzucił, ale nie sięgnął futbolówki. Cracovia została dobita w 88. minucie. Piłkę do niemal pustej wpakował Kacper Smoliński. Bramkę na otarcie łez dla gospodarzy strzelił Rakoczy.

• Andreas Skovgaard - 2
  • Paweł Jaroszyński - 3 (Kamil Ogorzały - bez oceny)
  • Jani Atanasov - 3 (Patryk Makuch - 3)
  • Takuto Oshima - 2 (Bartłomiej Kolec - bez oceny)
  • Michał Rakoczy - 4
  • Mateusz Bochnak - 3
  • Benjamin Källman - 2 (Patryk Zaucha - bez oceny)

Pogoń Szczecin

• Valentin Colocaru - 4
  • Linus Wahlqvist - 3
  • Benedikt Zech - 3 (Danijel Loncar - 3)
  • Mariusz Malec - 2
  • Leonardo Koutris - 3
  • Fredrik Ulvestad - 4
  • Rafał Kurzawa - 3
  • Alexander Gorgon - 5 (Stanisław Wawrzynowicz - bez oceny)
  • Wahan Biczachczjan - 3 (Kacper Smoliński - 4)
  • Kamil Grosicki - 5 (Luka Zahović - 3)
  • Efthymis Koulouris - 4 (Olaf Korczakowski - bez oceny)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...