Michał Nowak
Dominik Sokół, piłkarz Radomiaka Radom zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 20 w meczu z Japonią. radomiak.pl
Reprezentacja Polski do lat 20 wygrała w meczu towarzyskim z Japonią 4:1. W kadrze zadebiutował Dominik Sokół, piłkarz drugoligowego Radomiaka Radom!

Polska - Japonia 4:1 (1:1)
Bramki: Szota 28, Makowski 68, Bednarczyk 72, Łyszczarz 82 - Saito 35
Polska: Mleczko - Szota, Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz - Puchacz (84 Kacper Kostorz), Makowski (71 Benedyczak), Slisz, Bogusz (59 Łyszczarz), Skóraś (59 Bednarczyk) - Steczyk (84 Sokół).
Japonia: Osako (46 Mogi) - Sugawara, Seko (32 Kobayashi), Tsunoda (46 Taki), Suzuki (46 Nakamura) - Kida (62 Ogiwara), Hirakawa (46 Fujimoto), Ito, Abe (32 Miyashiro) - Sakuragawa (46 Nishikawa), Saito (46 Hara).
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Polska).
Żółte kartki: Makowski - Abe, Ito.

Trzy bardzo efektowne bramki w drugiej połowie przyniosły Biało-Czerwonym pewne zwycięstwo w sparingowym meczu z Japonią. Po przerwie na boisku pojawili się podstawowi zawodnicy Jacka Magiery i udowodnili, że na mundialu nie zamierzają powtórzyć wyczynów polskich reprezentacji podczas Euro 2012 czy 2017. Przedostatni test przed mundialem zakończył się zwycięstwem 4:1.

Biało-Czerwoni zwyciężyli po bramkach Serafina Szoty, Tomasza Makowskiego, Jakuba Bednarczyka i Adriana Łyszczarza. Gola dla Japonii zdobył Koki Saito. Warto zaznaczyć, że bramki strzelone przez Polaków były naprawdę bardzo ładnej urody. Do przerwy podopieczni trenera Jacka Magiery remisowali 1:1, ale w drugiej połowie byli już zdecydowanie lepsi, zdobyli trzy gole i wysoko zwyciężyli.

Dominik Sokół, piłkarz drugoligowego Radomiaka Radom zaczął mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku w 84 minucie zmieniając Dominika Steczyka.

Pojedynek, który odbył się na stadionie łódzkiego Widzewa, decyzją sztabów szkoleniowych zakończył się dodatkowo konkursem rzutów karnych, który Polacy wygrali 5:4.

Podczas tego zgrupowania Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze mecz z Niemcami. Odbędzie się on 26 marca o godzinie 18 w Bielsku-Białej.

Przypomnijmy, że Polacy przygotowują się do mistrzostw świata do lat 20, które w tym roku odbędą się w naszym kraju. Dla podopiecznych Jacka Magiery zaplanowane to spotkanie było ostatnią wizytą na łódzkim obiekcie przed meczem otwarcia mistrzostw świata do lat 20. 23 maja zagrają tutaj ze swoimi rówieśnikami z Kolumbii. Biało-Czerwoni w fazie grupowej zagrają również z Tahiti oraz Senegalem

Autor jest również na Twitterze
RADOMIAK RADOM. AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZESPOŁU - TUTAJ

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Znasz historię radomskiego sportu? Bez problemu rozwiążesz QUIZ

Cerrad Czarni przed sezonem 2018/19 [ZDJĘCIA - POZNAJ DRUŻYNĘ!]

[ZDJĘCIA] Prezentacja Cerradu Czarnych Radom przed sezonem 2018/19

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

Materiał oryginalny: Dominik Sokół, piłkarz drugoligowego Radomiaka Radom zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 20 w meczu z Japonią! - Echo Dnia Radomskie