Jacek Sroka
Jacek Sroka
Mecz GKS Katowice z Górnikiem II Zabrze odbył się na stadionie na Bukowej
Mecz GKS Katowice z Górnikiem II Zabrze odbył się na stadionie na Bukowej fot. Marzen Budała
Piłkarze GKS Katowice w sobotę, 13 lipca, rozegrali dwa mecze kontrolne. W obydwu rywalami Gieksy byli trzecioligowcy. Podopieczni trenera Rafała Góraka najpierw pokonali ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1), a później przegrali z rezerwami Górnika Zabrze 0:3.

Pierwszy mecz spadkowicza do II ligi z ROW 1964 Rybnik odbył się na bocznym boisku stadionu przy ul. Bukowej. Klasą błysnął w nim Dawid Rogalski. 22-letni napastnik, który ostatnio grał w Gryfie Wejherowo, a latem zamienił GKS Tychy na GKS Katowice, strzelił dwie bramki dla katowiczan. Najpierw popisał się skuteczną dobitką, a po przerwie przytomnie zachował się w polu karnym rybniczan.

Zobaczcie zdjęcia:

Dla drużyny Jacka Trzeciaka, która w poprzednim sezonie zaliczyła spadek z II do III ligi, był to pierwszy letni sparing. Za tydzień ROW zagra z Odrą Centrum Wodzisław.

Drugi sobotni sprawdzian Gieksy odbył się głównej płycie stadionu na Bukowej, a rywalem były rezerwy Górnika Zabrze. Trzecioligowcy wygrali dość pewnie 3:0, a katowiczanie nie potrafili nawet wykorzystać rzutu karnego - pechowym strzelcem okazał się Arkadiusz Woźniak. Do przerwy dwie bramki dla zabrzan strzelił Krzysztof Kiklaisz mający już w dorobku trzy występy w Ekstraklasie, a w II połowie wygraną rezerw Górnika przypieczętował 17-letni Kamil Lukoszek.

Za tydzień piłkarze trenera Góraka mieli grać sparing z Rozwojem Katowice, ale wobec rozwiązania przez rywali drużyny seniorów zmierzą się w grze kontrolnej z innym trzecioligowcem Rekordem Bielsko-Biała.

GKS Katowice - ROW 1964 Rybnik 2:1 (1:1)