Dwie sparingowe wygrane Miedzi

Marcin Juszczyk
Marcin Garuch zdobył bramkę w sparingu Miedzi ze Zniczem Pruszków
Marcin Garuch zdobył bramkę w sparingu Miedzi ze Zniczem Pruszków PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS
To był bardzo pracowity dzień dla piłkarzy pierwszoligowej Miedzi Legnica, którzy przebywają na obozie w Szamotułach. Dziś rozegrali dwa sparingi. Oba wygrali, zaaplikowali rywalom dziesięć goli i żadnego nie stracili.

O godzinie 11:00 podopieczni trenera Ryszarda Kuźmy rozpoczęli towarzyską potyczkę z czwartoligową Tarnovią Tarnów Podgórne, w której występują między innymi znani z boisk Ekstraklasy Zbigniew Zakrzewski i Maciej Scherfchen. Legniczanie pokonali sparingpartnera pewnie 8:0. Połowę z tych bramek strzelił Litwin Tadas Labukas. Listę strzelców uzupełnili zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu Miedzi tego lata: Bartosz Ślusarski (dwa gole), Michał Stasiak i Łukasz Garguła.

O godzinie 18:00 na "Miedziankę" czekał teoretycznie trudniejszy przeciwnik - drugoligowy Znicz Pruszków. Górą okazał się pierwszoligowiec, który zwyciężył 2:0. Miedź ustaliła wynik już w pierwszej połowie. Autorem pierwszej bramki w 24. minucie był Marcin Garuch, a asystę zaliczył Łukasz Garguła. Osiem minut później Brożyna dośrodkował w pole karne, a futbolówkę w siatce Znicza umieścił uderzeniem głową Bartosz Ślusarski.

Zawodnicy Miedzi Legnica na zgrupowaniu w Szamotułach będą przebywać do wtorku. W środę na własnym terenie rozegrają kolejną grę kontrolną, tym razem z czeskim drugoligowcem FK Hradec Kralove.

Miedź Legnica – Tarnovia Tarnowo Podgórne 8:0 (3:0)

Bramki: Labukas 4 (66, 73, 75, 87), Ślusarski 2 (22-karny, 44), Stasiak (13), Garguła (70).
MIEDŹ -I połowa: Smug - Ilków-Gołąb, Stasiak, Woźniczka, Trifonov, Cierpka, Łuszkiewicz, Feruga, Łobodziński, Gancarczyk, Ślusarski.
II połowa: Ptak – Bartczak, Midzierski, Telichowski, Brożyna, Daniel, Kakoko, Garguła, Lenkiewicz, Garuch, Labukas.

Miedź Legnica – Znicz Pruszków 2:0 (2:0)

Bramki: Garuch 24', Ślusarski 32'
Miedź - I połowa: Budzyński – Bartczak, Midzierski, Telichowski, Brożyna, Daniel, Kakoko, Garguła (30 Ślusarski), Lenkiewicz, Garuch, Labukas.
II połowa: Lis – Ilków-Gołąb, Stasiak, Woźniczka, Trifonov, Cierpka, Łuszkiewicz, Feruga, Łobodziński, Gancarczyk, Ślusarski.