Efektowne zwycięstwo Pelikana z Garbarnią

Tomasz Imiński/Dziennik Łódzki
Pelikan Łowicz łatwo pokonał Garbarnię
Pelikan Łowicz łatwo pokonał Garbarnię Krzysztof Nowacki / Polskapresse
Pelikan Łowicz pokonał wczoraj na własnym stadionie Garbarnię Kraków 3:0. To było najwyższe zwycięstwo łowiczan w bieżących rozgrywkach. Po raz pierwszy w tym sezonie Pelikan wygrał też dwa mecze z rzędu (i nie stracił przy tym żadnego gola).

Wczorajsze spotkanie mogło się podobać. W 4. minucie na bramkę Garbarni uderzał Kamil Jackiewicz. Niecelnie. W 10. minucie pomylił się Patryk Pomianowski. Z kolei w minucie 15 dobrą okazję do strzału miał Longinus Uwakwe. Nigeryjczyk strzelił mocno, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Pelikana.

W 25. minucie Pelikan objął prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Solecki, a celnym strzałem głową popisał się Krzysztof Brodecki. To była druga bramka łowickiego obrońcy w drugim kolejnym meczu.
Po stracie gola goście z Krakowa próbowali konstruować ataki pozycyjne. Łowiczanie w pierwszej połowie byli jednak dobrze zorganizowali.

Tuż po zmianie stron znakomitą okazję do wyrównania miał Mateusz Broź, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki Pelikana. W 50 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0 po celnym strzale głową Roberta Łakomego (asysta Radosława Domińczaka).

W kolejnych minutach oba zespoły miały okazje do zdobycia gola. To Pelikan był jednak tego dnia drużyną skuteczną. Gdy w 74. minucie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Michał Adamczyk, stało się jasne, że jest już po meczu. Pelikan wygrał jak najbardziej zasłużenie.

Wydaje się więc, że drużyna Grzegorza Wesołowskiego złapała właściwy rytm gry. Forma przyszła w doskonałym momencie. Za tydzień biało-zielonych czeka arcytrudne spotkanie wyjazdowe z liderem - Unią Tarnów.

Pelikan Łowicz - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)

Gole: 1:0 - Krzysztof Brodecki (25, głową), 2:0 - Robert Łakomy (50, głową), 3:0 - Michał Adamczyk (74).

Pelikan: Różalski - DomińczakI (83, Maksymov), Brodecki, Dremluk, Ceglarz - Wyszogrodzki (83, Kopeć), Łakomy, Pomianowski, Adamczyk (88', Kosiorek) - Solecki, Jackiewicz. Trener: Grzegorz Wesołowski.

Garbarnia: Szwiec - Chodźko, Pluta, Piechówka, Ryś - Uwakwe, Leszczak (57, Kalicki), Siedlarz (73, Nwachukwu), Rado (67, Stokłosa) - FedorukI, Mateusz Broź. Trener: Marek Motyka.