Efektowny powrót Kagawy! Borussia Dortmund wygrała z Freiburgiem. Grał Piszczek

Joachim Martecki
Piłkarze Borussii Dortmund zwyciężyli w meczu 2. kolejki Bundesligi z Freiburgiem 3:1. Świetne zawody rozegrał Shinji Kagawa, który wrócił do klubu z Westfalii z Manchesteru United. Japończyk zapisał na swoim koncie bramkę i asystę.

W ramach 3. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund podejmowała na własnym obiekcie SC Freiburg. Po 2 seriach spotkań gospodarze zgromadzili trzy punkty, a goście jedno oczko.

Już od pierwszej minuty na murawie mogliśmy oglądać nowego-starego gwiazdora BVB, Shinjiego Kagawę. Ponadto na boisku zameldował się reprezentant Polski Łukasz Piszczek.

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo ostrożnie. Pierwszy celny strzał padł na bramkę Weidenfellera, ale niemiecki bramkarz nie miał najmniejszego problemu by wyłapać piłkę. Piłkarze Jurgena Kloppa rozkręcali się bardzo powoli.

W miarę upływu czasu rysowała się przewaga gospodarzy. Ich ataki były coraz częstsze i groźniejsze. Gol wisiał w powietrzu.

Wynik spotkania w 34. minucie otworzył Ramos, który wykorzystał podanie z bocznego sektora boiska i potężnym strzałem na krótki słupek umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później kolumbijski napastnik podawał a debiutujący Kagawa podwyższył na 2:0.

Po przerwie obraz gry nie zmieniał się, Borussia kontrolowała grę atakowała, ale brakowało skuteczności. Dobre sytuacje zmarnowali Mkhitaryan i Immobile.

W 75. minucie Aubameyang zmienił Ramosa, a 180 sekund później cieszył się z gola. Zwycięstwo Dortmundu było już pewne. Ostatnie słowo należało jednak do Freiburga. W samej końcówce honor drużyny obronił Sorg, który precyzyjnym strzałem pokonał Weidenfellera.

Borussia Dortmund zasłużenie zainkasowała 3 punkty i pnie się w górę tabeli. Kagawa zaliczył udany debiut, ale w 64. minucie zszedł z kontuzją. Freiburg zaliczył bezbarwny kolejny występ i jego sytuacja staje się nieciekawa.

Borussia Dortmund - SC Freiburg 3:1 (2:0)