Eliminacje PNA 2015. Prowadzone przez Kasperczaka Mali przegrało z Etiopią 2:3

Marcin Trzyna
Reprezentacja Mali przegrała przed własną publicznością z Etiopią 2:3. Podopieczni Henryka Kasperczaka od 57. minuty grali w przewadze, po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Getaneh Kebede.

Drużyna prowadzona przez Henryka Kasperczaka objęła prowadzenie w 32. minucie spotkania. Wówczas bramkę dla "Orłów" zdobył Bakary Sako. Etiopczycy nie podłamali się stratą bramki i szybko wyrównali wynik spotkania, bo już cztery minuty później bramkę na 1:1 zdobył Oukri. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Etiopii zdobył Getaneh Kebede.

Po zmianie stron Malijczycy próbowali szybko zdobyć wyrównującą bramkę. Podopieczni polskiego szkoleniowca od 57. minuty mieli ułatwione zadanie, bowiem grali w przewadze. Czerwoną kartkę obejrzał strzelec drugiej bramki dla Etiopczyków, Getaneh Kebede. 12 minut później gospodarze strzelili gola, a na listę strzelców wpisał się Mustapha Yatabare.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, bramkę dla Etiopii w doliczonym czasie gry zdobył Abebaw Butako.

Reprezentacja Mali zajmuje 2. miejsce w grupie B z dorobkiem 6 punktów. Liderem jest Algieria, która dziś rywalizuje z Malawi. Dzisiejsze zwycięstwo dało "Antylopom Walya" pierwsze punkty w bieżących eliminacjach do przyszłorocznego turnieju organizowanego w Maroku.

Mali - Etiopia 2:3
32' Bakary Sako, 70' Mustapha Yatabare - 36' Oukri, 45' Getaneh Kebede, 90+2 Abebaw Butako