Energetyk - Dolcan LIVE! Beniaminek sprawi kolejną sensację?

Tomasz J. Górski
Energetyk powalczy dzisiaj z Dolcanem
Energetyk powalczy dzisiaj z Dolcanem Mikołaj Suchan / Polskapresse
W drugim piątkowym spotkaniu 13. kolejki Dolcan jedzie do Rybnika, gdzie zagra z bardzo dobrze spisującym się beniaminkiem 1. ligi, Energetykiem ROW. Dla kogo będzie to pechowa kolejka? Pierwszy gwizdek arbitra Tomasza Garbowskiego o godz. 18. Bezpośrednia relacja w Ekstraklasa.net!

Relacja live z meczu Energetyk ROW Rybnik - Dolcan Ząbki w Ekstraklasa.net!

Nowy ligowy„Janosik”?

Piłkarze Ryszarda Wieczorka potrafili urywać punkty faworytom – w tej rundzie pokonali m.in. Arkę Gdynia i sprawiali psikusa remisując z walczącemu o powrót do Ekstraklasy GKS Bełchatów, a także Miedzi Legnica czy Górnikowi Łęczna. Rybniczanie są drużyną własnego podwórka, więc w tym będą upatrywać szansę na zwycięstwo z Dolcanem. Co ciekawe, łatka "Janosika" przez kilka sezonów była przypięta właśnie drużynie z Ząbek. Czyżby nastąpiła zmiana warty?

Dolcanowi z kolei nie wiedzie się na wyjazdach. Co prawda zaczęło się obiecująco w Grudziądzu od pięciobramkowego zwycięstwa, ale w ostatnich pięciu spotkaniach trzy zremisowała i poniosła trzy porażki. Sześć punktów w sześciu spotkaniach nie napawa optymizmem przed meczem na Śląsku drużynie, której celem jest... spokojne utrzymanie.

Zmienne szczęście

Energetyk może po ostatnim meczu pluć sobie w brodę. Po 26 minutach prowadził w Bełchatowie po bramkach Daniela Ferugi i Matka Krotofila. Skończyło się remisem 2:2 dzięki Mateuszowi Makowi i Kamilowi Wacławczykowi.

W poprzedniej kolejce Ząbczanie po kilku spotkaniach zachowali czyste konto. Radość i ulga była tym większa, że po pierwszej beznadziejnej połowie i bez celnego strzału na bramkę, tuż po przerwie udało siię zadać jeden, acz decydujący cios.

Pojedynek strzelców

Skromne zwycięstwo nad Arką zapewnił niezawodny Dariusz Zjawiński, który z 11 trafieniami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców. Najskuteczniejszym zawodnikiem Energetyka jest Daniel Feruga z sześcioma bramkami.

Przewidywane składy:

Energetyk ROW Rybnik: Daniel Kajzer – Marek Krotofil, Szymon Jary, Sławomir Szary, Daniel Kutarba – Paweł Staniczek, Mariusz Muszalik, Daniel Feruga, Marcin Nowacki – Kamil Szatkowski

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński – Damian Jakubik, Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak – Szymon Matuszek, Piotr Bazler – Damian Świerblewski, Grzegorz Piesio, Bartosz Osoliński, Bartosz Wiśniewski – Dariusz Zjawiński