eWinner 2 Liga. Koniec sezonu, znamy drużyny w barażach, spadkowiczów i nowych pierwszoligowców

DW
eWinner 2 Liga. Znamy komplet drużyn w barażach i spadkowiczów.
eWinner 2 Liga. Znamy komplet drużyn w barażach i spadkowiczów. Konrad Kozlowski/Polskapress
eWinner 2 Liga. W 38. kolejce wszystkie drużyny grały jednocześnie o godz. 12:00. Najciekawiej było w Krakowie, gdzie Garbarnia Kraków grała ze Skrą Częstochowa o udział w barażach o Fortuna 1 Ligę z szóstego miejsca w tabeli. Utrzymanie zapewniła sobie w ostatnim meczu Olimpia Elbląg, która zremisowała z KKS-em Kalisz. Zobacz wyniki eWinner 2 Ligi na koniec sezonu 2020/21!

eWinner 2 Liga. Górnik Polkowice i GKS Katowice z bezpośrednim awansem

Chyba nikt nie spodziewał się, że Górnik Polkowice zostawi za sobą całą konkurencję. Zespół z Dolnego Śląska nie był wymieniany w gronie faworytów, a zdołał uzbierać aż 76 punktów i tylko z czterema porażkami awansować do Fortuna 1 Ligi. Jak zwykle, znakomicie spisali się tam ofensywni zawodnicy. W poprzednim sezonie królem strzelców był Michał Bednarski, a w tym jego obowiązki przejęli Mateusz Piątkowski i Eryk Sobków, którzy łącznie uzbierali aż 27 trafień.

Drugim zespołem z awansem został GKS Katowice, który powrót do Fortuna 1 Ligi zapewnił sobie już w miniony poniedziałek. Katowiczanie oparli swoją drużynę o sprawdzonych zawodników tj. Adriana Błąda, czy Arkadiusza Woźniaka. Ogólnie, kwartet Woźniak-Błąd-Urynowicz-Kozłowski ustrzelił niemal 50 goli, co jest imponującym wynikiem!

Znamy czwórkę barażową

Ostatnia kolejka eWinner 2 Ligi miała nam wyjaśnić ostatnią niewiadoma. Trzecie, czwarte i piąte miejsce zajmowały bowiem kolejno: Chojniczanka, Wigry oraz KKS Kalisz. Z szóstego miejsca mieliśmy poznać czwartego półfinalistę baraży. W ostatnim tygodniu zmagań rywalizowały o to Śląsk II Wrocław, Garbarnia Kraków i Skra Częstochowa. Wrocławianie mieli tego pecha, że niezależnie od wyniku ich ostatniego meczu (a wygrali aż 5:1), Garbarnia i Skra grały między sobą, więc na pewno jedna z tych drużyn zdobyłaby punkty.

I tak wszystkie te zespoły zakończyły zmagania z 52 punktami na koncie. Mała tabela mówi jasno - Skra zagra o Fortuna 1 Ligę i to po znakomitym meczu w Krakowie. Już do przerwy było 2:3 dla gości, po przerwie gospodarze strzelili jeszcze dwa gole, ale otrzymali też dwie czerwone kartki pod koniec spotkania, tuż po trafieniu Wojtyry na 4:4. Garbarnia była więc już jedną nogą w barażach, ale trafienie z rzutu karnego w 93. minucie pozbawiła ich marzeń o powrocie na zaplecze Ekstraklasy.

Olimpia Elbląg zostaje na centralnym szczeblu

W eWinner 2 Lidze było o wiele ciekawiej w dole tabeli, aniżeli w Fortuna 1 Lidze i PKO Ekstraklasie. A to dlatego, że w zakończonym właśnie sezonem spadały trzy zespoły. Błękitni Stargard przegrali na wyjeździe ze Śląskiem 1:5, Olimpia Grudziądz uległa Motorowi Lublin 2:5 i tylko Olimpia Elbląg miała jakąkolwiek zdobycz w ostatniej kolejce. Remis z KKS-em Kalisz zapenwił jej utrzymanie na szczeblu centralnym. Do spadających grudziądzan i Błękitnych dołącza z ostatniego miejsca Bytovia Bytów.

Finał o godz. 11:45.

11 czerwca to dzień, w którym startuje przełożone Euro 2020. To także jeden z ostatnich dni urlopowych dla piłkarzy PKO Ekstraklasy (wyłączając trenującą już Legię Warszawa). W tle przełożonego turnieju dzieją się ciekawe rzeczy w naszej lidze. Drużynę zupełnie zmienia Wisła Kraków, kontraktując nie tylko trenera czy dyrektora sportowego, ale przede wszystkim kilku nowych zawodników.Poznajcie wszystkie potwierdzone zmiany w klubach.

Wszystkie transfery w PKO Ekstraklasie: Wielkie zmiany w Wiś...