FASE Szczecin najlepsze zimą w regionie Pomorza Zachodniego

Jakub Lisowski
FASE Szczecin
FASE Szczecin zzpn.pl
Zwycięstwem zespołu juniorów FASE Szczecin zakończyła się trzecia edycja zimowego turnieju o Puchar Prezesa ZZPN.

Po rozgrywkach grupowych i pucharowych wyłoniono 4 ekipy, które w Płotach zagrały o zwycięstwo: Znicz Niedźwiedź, Arkonia Szczecin, Błękitni Stargard i FASE. W półfinałach FASE ograło juniorów Błękitnych 1:0, a Arkonia pokonała Znicz 3:0. W meczu o 3. miejsce Błękitni pokonali Znicz 5:2 (3:0), a w wielkim finale - derby Szczecina. Szybkie tempo, sytuacje bramkowe po obu stronach, ale to FASE otworzyło wynik (gol Mateusza Krygowskiego). Arkonia cisnęła do końca, ale w ostatniej minucie na 2:0 strzelił Mateusz Ginter.

Triumf był bezdyskusyjny - drużyna wygrała wszystkie spotkania w turnieju, a w imprezie finałowej nie straciła bramki.

Podczas turnieju finałowego mecze były rozgrywane w czasie 2x25 minut. Przypomnijmy, że poprzednie edycje turnieju wygrywali: Ehrle Dobra (2022) i GKS Kołbacz (2023).