Flota wskoczyła na podium. Poraża Łęcznej

Paweł Wróbel
Sergiusz Prusak po raz kolejny został pokonany
Sergiusz Prusak po raz kolejny został pokonany Arkadiusz Ławrywianiec / Polskapresse
GKS Bogdanka przegrał na własnym stadionie z Flotą Świnoujście 0:1 po pięknym golu Ensara Arifovicia. Gospodarze nie byli zespołem wiele gorszym, ale nie byli w stanie wywalczyć korzystnego rezultatu.

Na początku meczu obie ekipy miały spore problemy, aby zagrozić bramce rywali. Z upływem minut zarysowywała się, jednak minimalna przewaga drużyny z Lubelszczyzny. Pierwszą groźną sytuację zielono-czarni stworzyli sobie w dwudziestej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawid Sołdecki uderzał z główki, lecz świetną interwencją wykazał się Krzysztof Żukowski. W trzydziestej szóstej minucie po strzale głową Charlesa Nwaogu gospodarzy uratowała poprzeczka, ale nawet gdyby czarnoskóry napastnik umieścił piłkę w siatce, to trafienie nie zostało by uznane, ponieważ sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

W drugiej połowie spotkania obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny, jeśli stwarzały sytuacje to wykazywały się rażącą nieskutecznością. Najgroźniejszą sytuację drużyna gospodarzy wypracowała sobie w siedemdziesiątej pierwszej minucie, kiedy to po podaniu od Pawła Sasina w idealnej okazji na zdobycie gola znalazł się Nildo. Niestety Brazylijczyk trafia wprost w nogi Krzysztofa Żukowskiego. W siedemdziesiątej piątej minucie fantastycznym uderzeniem Ensar Arifovic wyprowadził Flotę na prowadzenie. Napastnik ze Świnoujścia zauważył źle ustawionego Prusaka, podciął piłkę i zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Drużyna gości po raz pierwszy w historii wygrała w Łęcznej i włącza się do walki o awans do piłkarskiej Ekstraklasy.

Podopieczni trenera Jabłońskiego nie mogą wrócić do formy z początku rundy i wszystko wskazuję na to, że do ostatniej kolejki sezonu pierwszej ligi będą niepewni ligowego bytu.

Bogdanka Łęczna - Flota Świnoujście 0:1 - zapis relacji na żywo!

Bramka: Ensar Arifović 75

Żółte kartki: Bartoszewicz, Sołdecki - Pruchnik, Nwaogu.
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów: 500.

GKS Bogdanka: 22. Sergiusz Prusak - 20. Danijeł Bożkow (46, 7. Dejan Milošeski), 18. Paweł Magdoń, 6. Dawid Sołde, Mariusz Zasada - 24. Paweł Sasin, 4. Radosław Bartoszewicz (82, 10. Adrian Paluchowski), 25. Tomasz Nowak, 9. Paweł Kaczmarek - 21. Ricardinho, 17. Nildo.

Flota Świnoujście: 1. Krzysztof Żukowski - 22. Damian Krajanowski, 17. Sławomir Mazurkiewicz, 8. Marek Niewiada, 7. Piotr Tomasik - 19. Tomasz Ostalczyk (79, 11. Ferdinand Chi Fon), 15. Radosław Pruchnik, 18. Krzysztof Bodziony, 14. Bartłomiej Niedziela (86, 6. Daniel Dylewski) - 21. Ensar Arifović, 9. Charles Nwaogu (89, 10. Damian Misan).