Fonfara dla Ekstraklasa.net: Potrzebujemy zwycięstw, a nie remisów

Sebastian Czapliński
Grzegorz Fonfara
Grzegorz Fonfara youtube.com
- W przekroju całego spotkania mieliśmy naprawdę wiele sytuacji i wielka szkoda, że nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Liczy się to co wpadnie do bramki, a wpadło tylko raz - mówi Grzegorz Fonfara, pomocnik GKS-u Katowice po zremisowanym 1:1 meczu z Puszczą Niepołomice.

1:1 w meczu na własnym terenie z Puszczą Niepołomice. Niedosyt?
Bardzo dobrze zaczęliśmy mecz. Stworzyliśmy wiele sytuacji podbramkowych, a później na 15 minut zupełnie stanęliśmy. Nie wiem dlaczego tak się stało, ale Puszcza to wykorzystała i zdobyła bramkę. W drugiej połowie udało nam się doprowadzić do wyrównania. W przekroju całego spotkania mieliśmy naprawdę wiele sytuacji i wielka szkoda, że nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Liczy się to co wpadnie do bramki, a wpadło tylko raz. Potrzebujemy zwycięstw, a nie remisów, tym bardziej w meczu u siebie.

Z czego wynikała aż taka nieskuteczność w dzisiejszym meczu?
Ciężko powiedzieć. Zdajemy sobie sprawę, że tych sytuacji było multum, ale dlaczego nie potrafiliśmy ich wykorzystać? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Musimy na spokojnie to wszystko przeanalizować i wyciągnąć wnioski. Uważam, że widać było na boisku to, że bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz. Nie potrafiliśmy jednak postawić tej kropki nad "i". Czeka nas teraz mecz z Chojniczanką i tam musimy wykazać się już większą skutecznością.

Nie było mowy o zlekceważeniu Puszczy Niepołomice?
Gdyby zabrakło nam motywacji, to od początku meczu gralibyśmy słabo, a my rozegraliśmy naprawdę świetne pierwsze trzydzieści minut tego meczu. Uważam, ze bardziej powinniśmy się skupić nad indywidualnymi błędami, który przytrafiały nam się w końcówce pierwszej części gry. To było głównym problemem w dzisiejszym meczu.

Rozmawiał w Katowicach: Sebastian Czapliński/Ekstraklasa.net