Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów w osłabieniu wydarł punkty Koronie Kielce. Dwa duże błędy sędziego

Krzysztof Kowalski
Dorota Kułaga
Korona Kielce
Fortuna 1 Liga. W meczu 18. kolejki Korona zremisowała w Kielcach z Chrobrym Głogów. W drugiej połowie kielczanie prowadzili 2:1, grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie dowieźli zwycięstwa. Przyjezdni wyrównali po bramce w 90. minucie. Oba gole dla Korony padły niezgodnie z przepisami.

Fortuna 1 Liga: Korona Kielce - Chrobry Głogów 2:2

Korona zaczęła z młodzieżowcem Marcelim Zapytowskim w bramce, na ławce rezerwowych tym razem był etatowy do tej pory golkiper Marek Kozioł. Chrobry zaczął odważnie, w 2 minucie uderzył Przemysław Stolc, ale udanie interweniował Zapytowski. W 8 minucie Jacek Podgórski przełożył piłkę na prawą nogę i dośrodkował na dalszy słupek, będący na ósmym metrze Kubilay Yilmaz główkował tuż obok prawego słupka.

W 16 minucie po akcji Chrobrego ręką w polu karnym zagrał Jacek Podgórski, ale sędzia Tomasz Wajda nie zareagował. Korona wyprowadziła książkowy kontratak. Zaczął Podgórski, ten odegrał do Marko Pervana, który ponownie obsłużył Podgórskiego. Ten uderzył w długi róg i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W 27 minucie Chrobry wyrównał. Błąd defensywy, Marcel Ziemann podał w pole karne, Remigiusz Szywacz nie upilnował Mikołaja Lebedyńskiego i ten z kilku metrów skierował piłkę do bramki. W 33 minucie Korona miała okazję do zdobycia drugiej bramki. Po centrze dobrze dysponowanego Jacka Podgórskiego główkował Kubilay Yilmaz, ale Adam Makuchowski przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 40 minucie idealnie na 16 metrze piłkę dostał Emile Thiakane, uderzył jednak nad poprzeczką. Pierwsza połowa stała na dobrym poziomie, obydwie drużyny przeprowadziły sporo składnych akcji, oddały po trzy celne strzały.

W 59 minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił bramkarz Adam Makuchowski. Piłkę przejął Thiakane, podał do Grzegorza Szymusika, który był na pozycji spalonej. Po chwili Szymusik strzałem w długi róg pokonał Makuchowskiego.

W 70 minucie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mikołaj Lebedyński i goście musieli sobie radzić w dziesiątkę. W 72 minucie trener Maciej Bartoszek desygnował do gry Jakuba Łukowskiego, dla którego był to debiut w Koronie.

W końcówce było nerwowo. W 84 minucie żółtą kartką upomniany został trener drużyny gości Ivan Djurdjević. Gdy wydawało się, że Korona utrzyma prowadzenie 2:1, goście niespodziewanie zadali drugi cios. Po wyrzucie z autu Szywacz przegrał pojedynek główkowy, piłka trafiła do Maksymiliana Banaszewskiego i ten strzałem z kilku metrów pokonał Zapytowskiego.

Piłkarz meczu: Maksymilian Banaszewski
Atrakcyjność meczu: 7/10

FORTUNA 1. LIGA w GOL24

Więcej o FORTUNA 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Euro 2020. Początek przełożonych o rok finałów Euro 2020 już 11 czerwca. W pierwszym grupowym spotkaniu reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją w Dublinie (14 czerwca). Jaką kadrę na turniej powoła nowy selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa? Postanowiliśmy wejść w jego buty i wybrać 23 zawodników. Sprawdź nazwiska!

Euro 2020. Optymalna kadra reprezentacji Polski na Euro 2020...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani