Fortuna 1 Liga. Górnik Łęczna idzie jak burza. Wygrał w Kielcach z Koroną

Karol Kurzępa
Wojciech Szubartowski
Fortuna 1 Liga. Górnik Łęczna odniósł już trzecie zwycięstwo na zapleczu Ekstraklasy. W niedzielę piłkarze Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 2:0 (1:0). Na listę strzelców wpisali się Bartosz Śpiączka i z rzutu karnego Paweł Wojciechowski. Beniaminek zdobył do tej pory siedem bramek i nie stracił ani jednej.

Fortuna 1 Liga. Korona Kielce - Górnik Łęczna 0:2

Spotkanie w Kielcach odbywało się w dniu 41. urodzin łęczyńskiego klubu. Górnik powstał bowiem 20 września 1979 roku. Łęcznianie chcieli uczcić klubowe święto trzecim zwycięstwem w sezonie i nie ograniczali się w Kielcach wyłącznie do defensywy.

W 24. minucie meczu objęli prowadzenie. Po podaniu od Adriana Cierpki bardzo dobrym zagraniem w pole karne popisał się Paweł Wojciechowski, który posłał futbolówkę prosto pod nogi Bartosza Śpiączki. Popularny "Śpiona", pomimo asysty obrońców rywali, posłał piłkę do siatki i zdobył swojego trzeciego gola w obecnych rozgrywkach.

Prowadzenie "Górników" 1:0 utrzymało się do przerwy, choć w kolejnych fragmentach pierwszej połowy groźniejsi w ataku byli gospodarze, którzy oddali więcej strzałów na bramkę. Najbliżsi powodzenia byli po uderzeniach z dystansu Tiakane oraz Łysiak, jednak do szczęścia zabrakło im lepszej skuteczności.

Kielczanie próbowali doprowadzić do wyrównania także od razu po zmianie stron, lecz nadal szwankowało u nich wykończenie. W 51. minucie, po wrzutce Kiełba z lewej strony główkował Podgórski, ale jego strzał pewnie chwycił stojący między słupkami Górnika Maciej Gostomski.

Niedługo potem Rafał Grzelak faulował w polu karnym Pawła Wojciechowskiego i sędzia wskazał na "wapno". Z jedenastu metrów nie pomylił się sam poszkodowany i zielono-czarni mieli już dwie bramki przewagi.

Mając komfortowe prowadzenie, zespół z Łęcznej mógł się nieco cofnąć i przyjmować przeciwników na własnej połowie. Tak też się stało, lecz złocisto-krwiści wciąż bili głową w defensywny mur lub nie potrafili wykorzystać kolejnych sytuacji bramkowych. Dzięki temu Górnik zakończył trzeci z rzędu mecz w obecnym sezonie bez straty gola i dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty.

Piłkarze Ekstraklasy wybrali najlepsze i najgorsze murawy. K...