Fortuna 1 Liga. Górnik Łęczna zdeklasował GKS Bełchatów. Piękny powrót na zaplecze Ekstraklasy

red
Górnik Łęczna efektownie pokonuje gości z Bełchatowa
Górnik Łęczna efektownie pokonuje gości z Bełchatowa Krzysztof Kapica
Fortuna 1 Liga. Górnik Łęczna w świetnym stylu powrócił do 1 Ligi i w pierwszej kolejce wygrał z GKS-em Bełchatów aż 3:0. Bełchatowianie udowodnili, że z wyciąganiem lekcji z poprzedniego sezonu im nie wyszło. Zagrali kiepsko, właśnie tak, jak zespół, który ledwo w tej lidze się utrzymał. Górnik dołączył do efektownych zwycięzców pierwszej kolejki - Arki Gdynia i ŁKS-u.

Górnik Łęczna w zeszłym sezonie wygrał rozgrywki 2 Ligi. GKS Bełchatów w minionym sezonie utrzymał się w Fortuna 1 Lidze, zajmując miejsce tuż nad kreską i mając tyle samo punktów co Olimpia Grudziądz, która spadła poziom niżej. Mógł być to mecz dwóch drużyn o zbliżonym poziomie. Strzelał jednak tylko jeden zespół.

W 39. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Paweł Lenarcik nie zdecydował się na wyjście z bramki, a piłka wylądowała w siatce. Strzelcem gola Paweł Sasin. Po godzinie gry zabójcze kilka minut mieli na swoim koncie gospodarze. 60. minuta - Górnik podwyższa prowadzenie. Leandro miał sporo miejsca na lewej stronie, dośrodkował w pole karne, Bartosz Śpiączka wyprzedził Mateusza Szymorka i z bliska pokonał bramkarza. Po chwili rezultat ustalił Michał Goliński. Zawodnik łęcznian wyprzedził obrońców przy płaskim podaniu i sprytnym strzałem pokonał golkipera.

Piłkarz meczu: Leandro