Fortuna 1 Liga. Hit kolejki nie zawiódł, efektowny mecz w Częstochowie

PBER
W meczu na szczycie Raków podzielił się punktami z ŁKS-em
W meczu na szczycie Raków podzielił się punktami z ŁKS-em BR
Fortuna 1 Liga. W meczu na szczycie zaplecza Lotto Ekstraklasy Raków Częstochowa zremisował z ŁKS-em Łódź 1:1 po bramce w doliczonym czasie gry.

Od samego początku kontrolę nad spotkaniem przejęli goście, którzy za wszelką cenę starali się szybko strzelić gola. Próbował Maciej Wolski, który nie trafił w bramkę po podaniu Łukasza Piątka, po chwili jednak jego błąd naprawił Rafał Kujawa. Pomocnik świetnie odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym i efektowną przewrotką otworzył wynik spotkania.

Łódzki Klub Sportowy grał świetnie w pierwszej połowie – imponował zwłaszcza Jan Sobociński, który nie tylko łatał dziury w defensywie, ale także starał się wprowadzić się do rozegrania w środku pola.

Raków nie mógł się odnaleźć przy tak dobrej grze rywala. Trzeba przyznać, że ŁKS zdominował poczynania boiskowe przed przerwą, nie dając rywalowi z góry tabeli rozwinąć skrzydeł. W przerwie Marek Papszun musiał ostro porozmawiać ze swoimi zawodnikami, którzy nie przypominali samych siebie.

Zgodnie z oczekiwaniami po przerwie Raków obudził się i zaczął sobie stwarzać sytuacje. Bliski szczęścia był m.in. Miłosz Szczepański, który przestrzelił z kilku metrów, choć wydawało się, że wyrównanie w tej sytuacji jest już pewne. W końcówce drugiej połowy Raków przycisnął ŁKS i to się opłaciło. W polu karnym faulowany był Andrzej Niewulis i gospodarze mieli najlepszą szansę na remis. Wykorzystał ją Arkadiusz Kasperkiewicz, był to gol na wagę remisu. W meczu na szczycie – status quo.

Zawodnik meczu: Jan Sobociński