Fortuna 1 Liga. Okropny pech Resovii! Drugi karny, piłka przepuszczona, ŁKS wygrywa. 21 punktów na 21 możliwych

Jacek Czaplewski
Okropny pech Resovii! Drugi karny, piłka przepuszczona... ŁKS wygrywa!
Okropny pech Resovii! Drugi karny, piłka przepuszczona... ŁKS wygrywa! Krzysztof Szymczak
Fortuna 1 Liga. Niebywałe szczęście ŁKS, niebywały pech Resovii. W Łodzi o wygranej spadkowicza nad beniaminkiem (2:1) zadecydowała kontrowersyjna decyzja o drugim rzucie karnym w końcówce meczu.

Mecz ŁKS Łódź - Resovia 2:1

Resovia z trenerem Szymonem Grabowskim wciąż na pokładzie przyjechała do Łodzi z nastawieniem, by przede wszystkim nie stracić bramki. Nie udało się nawet dociągnąć do przerwy. Po poprzeczkach Jana Sobocińskiego i Łukasza Sekulskiego w 40 minucie trafił Antonio Dominguez. Hiszpan wykorzystał jedenastkę po tym jak ręką zagrał Mateusz Geniec.

W pierwszej połowie posiadanie piłki przez ŁKS sięgnęło 75 procent. Resovia tylko po stałych fragmentach potrafiła zagrozić jego bramce. Z nielicznych okazji nie zrobiła użytku.

Wynik jednak uległ zmianie, bo ŁKS spuścił z tonu. Resovia wykorzystała ten moment. W 70 minucie wyrównał Radosław Adamski. Pomocnik strzelił przepięknego gola, po czym od razu opuścił murawę. Był potwornie zmęczony.

Wydwało się, że Resovia ugra punkt i przerwie serię pięciu porażek z rzędu. Niestety, pech w końcówce sprawił, że wydłużyła ją do sześciu (bilans bramkowy 5-14). Po faulu w okolicach linii pola karnego sędzia Grzegorz Kawałko (Białystok) jednak wskazał na jedenasty metr (telewizyjne powtórki wykazały przewinienie przed a nie za linią). Marcel Zapytowski tym razem wyczuł intencje Domingueza, ale wypuścił piłkę z rąk i ŁKS wygrał siódmy mecz z rzędu.