Fortuna 1 Liga. Porażka GKS-u Katowice. Wigry Suwałki łapią oddech

DW
Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Fortuna 1 Liga. W niedzielnym spotkaniu Wigry Suwałki wygrały u siebie z GKS-em Katowice 2:0. Gospodarze mieli plan na to spotkanie i wdrożyli go od 30 minuty. Choć drużyna ze Śląska przeważała w spotkaniu, Wigry wykorzystały dwie sytuacje i ostatecznie odniosły zwycięstwo. Podopieczni Dariusza Dudka zostają na przedostatnim miejscu w tabeli, natomiast drużyna prowadzona przez Ariela Jakubowskiego złapała oddech i awansowała na 13. lokatę.

Jak padły bramki?

33. minuta - Dośrodkowanie z rzutu wolnego wprost na głowę Wiktora Biedrzyckiego i Wigry prowadzą 1:0 z GKSem Katowice.

45. minuta - Koronkowa akcja Wigier, Mackiewicz na 16 metr do Huertasa ten huknął z pierwszej piłki, a Baran był bez szans na obronę tego strzału!

Strzelony gol po rzucie rożnym dodał odwagi gospodarzom, którzy chętniej gościli pod bramką Barana. Do szatni bramkę zdobył Huertas, dla którego to drugie trafienie w barwach Wigier. Po przerwie wynik nie uległ zmianie.