Fortuna 1 Liga. Radomiak wrócił do Radomia, ale tylko zremisował z GKS Tychy w zaległym meczu . Dwa gole Karola Angielskiego

Jacek Czaplewski
Włodzimierz Łyżwa
Radomiak wrócił do Radomia, ale nie pokonał GKS Tychy w zaległym meczu
Radomiak wrócił do Radomia, ale nie pokonał GKS Tychy w zaległym meczu Przemyslaw Swiderski
Fortuna 1 Liga. W zaległym meczu 8. kolejki Radomiak Radom zremisował z GKS Tychy 2:2 (1:1). W obu połowach padły po dwie bramki. Spotkanie rozegrano na stadionie MOSiR, z którego korzysta trzecioligowa Broń.

Mecz Radomiak Radom - GKS Tychy 2:2
W zeszłym sezonie Radomiak korzystał ze stadionu MOSiR-u. Nową edycję zaczął jednak gościnnie w Pruszkowie, gdzie rozegrał trzy spotkania (w PP zagrął w Radomiu).

Dzisiaj Radomiak odrabiał z GKS-em zaległości z 8. kolejki. Po przeszło czterech latach koszulkę radomskiego zespołu ponownie założył Mateusz Radecki. Pomocnik pozyskany ze Śląska Wrocław wszedł na murawę w drugiej połowie. Zmienił bohatera, Karola Angielskiego.

Dariusz Banasik, trener Radomiaka w porównaniu do ostatniego wygranego meczu ligowego 2:0 z Puszczą Niepołomice dokonał jednej korekty w wyjściowym składzie. W ataku zagrał Karol Angielski za Karola Podlińskiego. W podstawowym składzie tyszan zagrał Damian Nowak, były zawodnik Radomiaka Radom.

Pierwsze minuty meczu należały do zespołu gości, którzy bardzo szybko strzelili gola. W 7 minucie po zagraniu piłki przez Łukasza Grzeszczyka z rzutu rożnego, piłka trafiła pod nogi zamykającego całą akcję Oskara Paprzyckiego, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Kilka chwil później bardzo mocnym strzałem z około 25 metrów popisał się Łukasz Grzeszczyk, ale jeszcze lepszą interwencją bramkarz Mateusz Kochalski.

Po kwadransie gry do ataków w końcu zerwał się Radomiak i co kilka chwil było groźnie w polu karnym tyszan. W 25 minucie piłka trafiła w rękę gracza gości, ale zamiast rzutu karnego, żółtą kartką został ukarany Dariusz Banasik, trener Radomiaka za krytykowanie decyzji arbitra.

W 28 minucie Karol Angielski odebrał piłkę graczowi tyszan i pobiegł z nią na bramkę. Po drodze minął bramkarza Konrada Jałochę i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 33 minucie, Karol Angielski w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości pokonał go, ale wcześniej sędzia boczny pokazał pozycję spaloną tego zawodnika.

Znakomicie zaczęła się druga połowa dla Radomiaka. W 50 minucie za faul na Karolu Angielskim, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11 metrze nie podszedł etatowy wykonawca Leandro Rossi, tylko sam poszkodowany Karol Angielski i bardzo pewnym strzałem pokonał bramkarza tyszan.

W 61 minucie, Karol Podliński przegrał pojedynek z bramkarzem tyszan. Wynik 2:1 nie utrzymał się do końca, bo w końcówce jedenastkę gla GKS-u wykorzystał kapitan Grzeszczyk.

Piłkarz meczu: Karol Angielski