Fortuna 1 Liga. Widzew Łódź w dziesiątkę zabrał punkty Radomiakowi Radom. Świetny Wrąbel

KK
Widzew Łódź - Radomiak 1:1
Widzew Łódź - Radomiak 1:1 Krzysztof Szymczak
Fortuna 1 Liga. Piłkarze Radomiaka Radom niemal godzinę grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie zdołali pokonać Widzewa. Starcie w Łodzi zakończyło się remisem 1:1 (0:1). Dla gości trafił Karol Angielski. Punkt łodzianom uratował Patryk Mucha.

Fortuna 1 Liga. Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:1

Widzew 2021 rok rozpoczął od wygranej (2:0) z Koroną Kielce w zaległym meczu. W pojedynku z Radomiakiem łodzianie chcieli zrobić kolejny krok do przodu, a przy okazji zrewanżować się przeciwnikowi za porażkę 1:4 z rundy jesiennej. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem.

W pierwszej połowie groźniejsze sytuacje stworzyli sobie goście. Po strzale Karola Angielskiego wykazał się Jakub Wrąbel, który odbił piłkę na słupek. Bramkarz Widzewa nie dał się też pokonać po kąśliwym uderzeniu Mateusza Radeckiego.

W 36. minucie z boiska wyleciał Mateusz Możdżeń, a Radomiak błyskawicznie wykorzystał grę w przewadze. Karol Angielski oddał strzał, którego kierunek zmienił Krystian Nowak, czym zmylił Wrąbla. Łodzianie mogli schodzić do szatni z bagażem dwóch bramek, ale Wrąbel popisał się refleksem po potężnym strzale Dawida Abramowicza z rzutu wolnego.

W drugiej połowie Radomiak oddał pole Widzewowi. Wraz z upływem czasu akcje łodzian zaczęły nabierać tempa. Do wyrównania doprowadziła akcja Mateusza Michalskiego. Strzał piętką Marcina Robaka obronił jeszcze Mateusz Kochalski, ale wobec dobitki Patryka Muchy był już bezradny. Tuż przed ostatnim gwizdkiem zwycięstwo gościom mógł dać Dominik Sokół, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Widzewa.

Piłkarz meczu: Jakub Wrąbel
Atrakcyjność meczu: 6/10

FORTUNA 1. LIGA w GOL24

Więcej o FORTUNA 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Euro 2020. Początek przełożonych o rok finałów Euro 2020 już 11 czerwca. W pierwszym grupowym spotkaniu reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją w Dublinie (14 czerwca). Jaką kadrę na turniej powoła nowy selekcjoner biało-czerwonych Paulo Sousa? Postanowiliśmy wejść w jego buty i wybrać 23 zawodników. Sprawdź nazwiska!

Euro 2020. Optymalna kadra reprezentacji Polski na Euro 2020...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani