MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Francja rozczarowała w próbie generalnej przed Euro 2024. Grupowy rywal Polski zremisował z Kanadą, Mbappe zaczął na ławce

Jacek Czaplewski
Mbappe wszedł z ławki w 74 minucie
Mbappe wszedł z ławki w 74 minucie PAP/EPA
Francja ma za sobą ostatni mecz towarzyski przed Euro 2024. Drużyna uchodząca za faworyta do złota, będąca jednocześnie grupowym rywalem Polski, rozczarowała. Na stadionie w Bordeaux zremisowała 0:0 z Kanadą. Nie pomogło nawet wejście Kyliana Mbappe w drugiej połowie.

Francja - Kanada wynik meczu 0:0. Ostatni kwadrans dla Mbappe

Selekcjoner Didier Deschamps oszczędził kilku graczy na czele z Kylianem Mbappe, który ponoć jeszcze przed meczem ból w kolanie. Lider Francji wszedł na boisko dopiero w 74 minucie, zmieniając Marcusa Thurama. Tak jak koledzy też nic nie wskórał, choć w 95 minucie popisał się ładnym dryblingiem, zakończonym celnym strzałem.

Przed przerwą to właśnie po strzale Thurama piłka obiła poprzeczkę. Wcześniej bliski szczęścia okazał się również N'Golo Kante. W sytuacji sam na sam trafił w klatkę piersiową interweniującego bramkarza. Większość groźnych akcji wypracował Antoine Griezmann.

Francja próbowała różnych rozwiązań, jak wtedy kiedy po dośrodkowaniu Ousmane Dembele do strzału z powietrza złożył się Olivier Giroud. Kanada, rozbita wcześniej przez Holandię, też miała swoje momenty. Groźnie atakował choćby Alphonso Davies.

W doliczonym czasie "piłki meczowej" nie wykorzystał wprowadzony we Francji Randal Kolo Muani. Snajper rodem z PSG główkował obok prawego słupka.

• Francja - Kanada 0:0 (9 czerwca)
  • wkrótce: Holandia - Islandia (10 czerwca)

Jutro swój ostatni mecz towarzyski przed Euro zagra Polska - z Turcją w Warszawie. Tego samego dnia z grupy D sprawdzi się jeszcze Holandia. W Rotterdamie podejmie Islandię.

Polska zagra z Francją na koniec fazy grupowej. Mecz odbędzie się 25 czerwca (wtorek) o godzinie 18:00 w Dortmundzie. Obyśmy byli w dobrych nastrojach jeszcze przed pierwszym gwizdkiem...

Francja - Kanada 0:0
Żółte kartki: Camavinga - Jonhston
Spotkanie rozegrano na Matmut Atlantique w Bordeaux.

Francja: Maignan - Kounde, Saliba, Upamecano (62' Konate), T. Hernandez (46' Mendy) - Kante, Camavinga - Dembele (74' Coman), Griezmann (87' Kolo Muani), Thuram (74' Mbappe) - Giroud (62' Barcola).

Mecz Polska - Turcja: gdzie oglądać za darmo? Transmisja i stream