Futsal. Reprezentacja Polski remisuje z Mistrzami Europy

Patryk Syngierski
Futsal. Kapitalny wynik reprezentacji Polski
Futsal. Kapitalny wynik reprezentacji Polski Internet
Reprezentacja Polski w halowej odmianie piłki nożnej zremisowała w ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do przyszłorocznych Mistrzostw Europy z aktualnymi Mistrzami Europy - reprezentacją Hiszpanii i zapewniła sobie awans do barażów.

Polscy futsaliści w pierwszych dwóch meczach rozgrywanego w Elblągu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy nie zaprezentowali się z dobrej strony. Po porażce z Serbami i wymęczonym zwycięstwie z Mołdawianami szanse na awans na Euro 2018 wydawały się być wręcz iluzoryczne. Szczęśliwy układ spotkań w innych grupach sprawił jednak, że w przypadku zdobycia przez Biało-Czerwonych choćby jednego punktu w starciu z Mistrzami Europy, nasza reprezentacja awansowałaby na premiowane awansem do fazy barażowej pierwsze miejsce w tabeli trzecich zespołów każdej z grup.

Hiszpanie w pierwszych dwóch meczach turnieju pewnie rozprawili się zarówno z Mołdawianami jak i z Serbami. Warto wspomnieć, że po tych spotkaniach mogli się poszczycić bilansem bramkowym 13:0. Urwanie punktów zawodnikom La Furia Roja dla przeciętnie spisujących się do tej pory Polaków było więc arcytrudnym wyzwaniem.

Początek meczu mógł wskazywać na to, że to reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego odniesie kolejne pewne zwycięstwo. W trzeciej minucie Pola zagrał na dalszy słupek bramki Polaków, a tam bezbłędny okazał się być Bebe, który pewnym strzałem zakończył tę akcję i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W kolejnych minutach coraz śmielej poczynali sobie Biało-Czerwoni. Polakom brakowało jednak skuteczności, a między słupkami świetnie spisywał się golkiper FC Barcelony - Juanjo. Co ciekawe, po jednym z ofensywnych wypadów bliski pokonania go był bramkarz reprezentacji Polski - zaledwie 18-letni Michał Kałuża, który był jednym z najjaśniejszych punktów polskiej drużyny w tym meczu.

Na nieco ponad dwie minuty przed przerwą Polakom udało się doprowadzić do upragnionego remisu. Michał Kubik przejął piłkę na własnej połowie, ruszył z kontratakiem i dograł do znajdującego się na czystej pozycji Marcina Mikołajewicza. Kapitan naszej reprezentacji ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce, lobując wychodzącego golkipera.

W drugiej połowie Polakom udało się utrzymać korzystny remis, który gwarantował awans do barażów. W kolejnej rundzie nasi futsaliści zmierzą się w dwumeczu z jednym z zespołów, które w swoich grupach eliminacyjnych zajęły drugie miejsca. Potencjalni rywale Biało-Czerwonych to reprezentacje: Serbii, Gruzji, Węgier, Francji, Chorwacji, Czech i Rumunii. W przypadku wyeliminowania jednej z tych drużyn, polscy futsaliści po raz drugi w historii wystąpią w turnieju finałowym Mistrzostw Europy. Pierwszy i jak dotąd ostatni raz na halowym Euro Polacy zagrali w 2001 roku. Przyszłoroczny europejski czempionat odbędzie się w Słowenii.

Polska 1:1 (1:1) Hiszpania
Bebe 2'02'' - Mikołajewicz 17'45''

Polska: Kałuża (Widuch) – Lutecki, Mikołajewicz (C), Pawicki, Kriezel – Kubik, Biel, Elsner, Gładczak, Mizgajski, Solecki, Franz.
Hiszpania: Juanjo (Carlos Barron) – Bebe, Pola, Rafa Usin, Raul Campos – Ortiz (C), Tolra, Solano Leon, Lin, Alex, Adri, Adolfo.