Gala Arki Gdynia

Gala Arki Gdynia

Mariusz Wiwatowski

Gol24

Gol24

Arka Gdynia - prezentacja drużyny

Arka Gdynia - prezentacja drużyny ©Pik (Ekstraklasa.net)

Na zakończenie obchodów jubileuszu 80-lecia gdyńskiego klubu "Arkowcy" spotkali się w gdyńskim Multikinie oraz Klubie COCO w Gemini.
Arka Gdynia - prezentacja drużyny

Arka Gdynia - prezentacja drużyny ©Pik (Ekstraklasa.net)

W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele PZPN oraz OZPN, a także zaprzyjaźnionej z gdynianami Polonii Bytom, od której otrzymali pamiątkową paterę. Ze względu na nieobecność prezydenta miasta Wojciecha Szczurka, głównego sponsora klubu reprezentował wiceprezydent Marek Stępa. Wraz z nim, pamiątkowe statuetki, dyplomy i wyróżnienia dla zasłużonych członków "Żółto-Niebieskiej", rodziny, wręczał Przewodniczący Rady Nadzorczej Klubu Witold Nowak.

Dyplomy uznania od Sejmiku Województwa Pomorskiego wręczał Lech Żurek a w imieniu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej medale oraz odznaki PZPN i OZPN wręczał prezes Andrzej Szczepański .

Na Gali klub wyróżnił także Mariusza "Megafona" Jędrzejewskiego oraz Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki, wyrażając nadzieję na dalszą owocną współpracę pomiędzy kibicami i klubem.

Wyróżnieni zostali zawodnicy, którzy w 1960 uzyskali pierwszy awans do trzeciej ligi. Statuetki 80-lecia otrzymali: Eugeniusz Traczyk, Konrad Araucz, Zbigniew Kwiatkowski i Waldemar Michalski (dwa ostatni otrzymali także odznakę PZPN).

Za pierwszy awans do drugiej ligi, w 1974 roku wyróżnieni statuetkami zostali: Mirosław Chodakowski, Mieczysław Rajski, Aleksander Choruży, Waldemar Puzon, Adam Mięciel, Waldemar Pawlak, Marek Narewski, Ryszard Kurzepa, Włodzimierz Żemojtel i pośmiertnie Stanisław Burzyński.

Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć zdobywców Pucharu Polski z 1979 roku:
Bogusław Kaczmarek, Tomasz Korynt (otrzymał odznakę PZPN), Tadeusz Krystyniak, Andrzej Bikiewicz, Ryszard Szewczyk, Andrzej Czyżniewski (otrzymał brązowy medal PZPN za „wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej”), Kazimierz Domachowski, Kazimierz Ochędowski, Roman Miszewski, Ryszard Kurzepa, Włodzimierz Żemojtel, Jacek Pietrzykowski, Janusz Kupcewicz, Czesław Boguszewicz i pośmiertnie Zbigniew Bieliński.

Medale 80-cio lecia otrzymali również Dariusz Pasieka oraz Bartosz Ława wraz z życzeniami nowych sukcesów na miarę tych historycznych.

Wśród osób wyróżnionych znaleźli się także nestorzy: Tadeusz Mikusiński (87 lat), Zygmunt Cybulski (83), Józef Murawski (80), Bolesław Kukliński (79), Tadeusz Antoniewicz (77), Edmund Di Giusto (77), Andrzej Brzeziński 76), Romuald Ambroszkiewicz (73). a także najbardziej wytrwali w barwach Arki czyli zawodnicy, którzy rozegrali min. 230 spotkań w koszulce Arki: Dariusz Ulanowski 414 meczów, Grzegorz Niciński (267), Łukasz Kowalski (247), Ryszard Kurzepa (245), Jarosław Krupski (239), Józef Motowidło (230) (ten ostatni otrzymał także odznakę PZPN) oraz pośmiertnie: Zbigniew Bieliński (397), Stanisław Gadecki (326) i Czesław Przybylski (288).

Działacze gdyńskiego klubu nie zapomnieli również o byłych trenerach:
Grzegorz Polakow, Stanisław Stachura, Czesław Boguszewicz, Konrad Araucz, Mieczysław Gierszewski. Nagrodzono także nieobecnych Stefana Żywotko, Ryszarda Lipińskiego (przyznano mu brązowy medal PZPN za "wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej”) i Jacka Dziubińskiego, a pośmiertnie Jerzego Słaboszowskiego, Józefa Barbachena i Stanisława Malona.

Z kolei srebrne odznaki OZPN otrzymali: Grzegorz Witt, Tomasz Wroński, Dariusz Mierzejewski, Maciej Cieślik, Robert Wilczyński, Krzysztof Janczak, Tomasz Kożuchowski, Ireneusz Michalik, Tomasz Janiak, Krzysztof Rybicki, Tomasz Bobryk.

Medale 80-lecia otrzymali także zasłużeni dla klubu działacze i pracownicy:
Lech Stefański, Stanisław Dębicki, Zbigniew Nowakiewicz, Krzysztof Tomaszewski, Jan Kowalski, Roman Walder, Krzysztof Sampławski, Jacek Dziubiński, Łukasz Balcer
(otrzymał także odznakę PZPN), Jerzy Latanowicz, Jerzy Sobczak, Hanna Richert, Tomasz Panasiuk, Zbigniew Łobodziński (otrzymał odznakę PZPN), Marek Latos, Maciej Witczak i pośmiertnie Józef Szałucki

Medale UM GDYNIA: „CIVITAS E MARI” - „tym którzy odważnie realizują marzenia” otrzymali: Ryszard Kurzepa, Janusz Kupcewicz, Zbigniew Kwiatkowski, Waldemar Michalski, Józef Motowidło, Grzegorz Niciński, Mieczysław Rajski, Dariusz Ulanowski, Marek Wojciechowski, Włodzimierz Żemojtel.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz Ekstraklasy

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Polub nas na Fejsie!

Tabela Ekstraklasy

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do grupy mistrzowskiej
Miejsce w grupie spadkowej
1 Lechia Gdańsk Live 22 46 13 7 2 36-18
2 Legia Warszawa Live 22 42 12 6 4 35-22
3 Jagiellonia Białystok Live 22 39 11 6 5 38-29
4 Piast Gliwice Live 23 37 10 7 6 34-26
5 Korona Kielce Live 23 36 9 9 5 28-25
6 Pogoń Szczecin Live 23 35 10 5 8 33-28
7 Lech Poznań Live 22 33 10 3 9 33-29
8 Cracovia Live 22 33 9 6 7 24-22
9 Wisła Kraków Live 22 32 9 5 8 34-31
10 Zagłębie Lubin Live 22 30 9 3 10 36-33
11 Arka Gdynia Live 23 25 6 7 10 34-35
12 Śląsk Wrocław Live 22 21 5 6 11 29-31
13 Miedź Legnica Live 22 21 5 6 11 21-41
14 Górnik Zabrze Live 22 20 4 8 10 26-40
15 Wisła Płock Live 22 20 4 8 10 30-39
16 Zagłębie Sosnowiec Live 22 15 3 6 13 27-49