GieKSa ograła Podbeskidzie! Fatalna passa "Górali" [ZDJĘCIA]

Bartosz Głąb
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice
Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice M. Wantoła
W piątkowym meczu 7. kolejki 1. ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało na własnym boisku z GKS-em Katowice 0:2. Była to trzecia z rzędu porażka "Górali". W spotkaniach tych bielszczanie nie zdobyli nawet jednej bramki.

Pierwsza połowa spotkania w Bielsku-Białej nie wzbudziła zbyt wielu emocji. Spotkanie było dość wyrównane, ale żadna z ekip nie miała zbytnio sytuacji do zdobycia bramki, która by mogła przechylić szalę zwycięstwa na ich korzyść. Mecz znacznie bardziej ożywiło się w drugiej części meczu, ale wyłącznie za sprawą gości.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy GKS Katowice przeprowadził groźny tak, piłka trafiła do Olivera Praznovsky'ego, który otworzył wynik spotkania w Bielsku-Białej. Bramka padła dość przypadkowo, bo po wyrzucie z autu żaden z zawodników Podbeskidzia nie potrafił wybić piłki z własnego pola karnego, dopadł do niej Praznovsky i z bliskiej odległości mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Potem w 70. minucie na 2:0 podwyższył Tomasz Foszmańczyk finalizując znakomitą kontrę swojego zespołu i było już praktycznie wiadomo, że GKS wygra to spotkanie, tym bardziej, że gra gości była tak toporna, że nie zapowiadało się, że byliby w stanie tego dnia chociaż stworzyć sytuację do zdobycia bramki.

W końcówce spotkania GKS miał jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale Tomasz Foszmańczyk w sprzyjających okolicznościach nie miał pomysłu na zakończenie akcji i zamiast oddać strzał, stracił piłkę, a potem Paweł Mandrysz w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy trafił wprost w niego.

GKS kończył spotkanie w dziesiątkę, bo w doliczonym czasie gry bardzo bezmyślną drugą żółtą kartkę otrzymał Oliver Praznovsky. Osłabiony zespół z Katowic zdołał jednak utrzymać dwubramkowe prowadzenie do końca. GieKSa zapunktowała w szóstym meczu z rzędu. Podbeskidzie natomiast przegrało trzecie kolejne spotkanie.