GKS Bełchatów wygrał z Lechem!

Michał Wieczorek
Lech Poznań 2:0 Salzburg
Lech Poznań 2:0 Salzburg Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Drugi raz z rzędu po dobrym meczu Lecha Poznań w Lidze Europejskiej, Kolejorz w kolejnym spotkaniu traci komplet punktów. GKS Bechatów pokonał Lechitów 1:0.

Zdjęcia GKS Bełchatów - Lech Poznań - zobacz galerię

W drugim meczu z rzędu nie mógł prowadzić swojej drużyny z ławki rezerwowych Jacek Zieliński. Efekt to dwie porażki, najpierw z Legią, a dziś z GKS-em Bełchatów.

W pierwszej połowie Lech miał przewagę i dominował w środku pola, ale nie stwarzył sobie stuprocentowych sytuacji pod bramką Łukasza Sapeli. Najlepszą miał Artjoms Rudnevs, ale zabrakło mu precyzji. Gospodarze praktycznie ograniczyli się do obrony własnej bramki, ale mogli zdobyć gola "do szatni". Da Silva wywalczył piłkę i wyszedł niemal sam na sam z Jasmienm Buriciem. Zamiast strzelać zdecydował się na podanie i piłka wpadła w ręce golkipera gości.

Dużo ciekawiej było w drugiej części meczu. Po wznowieniu gry inicjatywę przejęli gospodarze, którzy łatwo przedostawali się pod bramkę Jasmina Buricia. Dwukrotnie okazje do strzelenia gola miał Marcus da Silva, jednak żadnej nie wykorzystał. Skuteczniejszy był Jacek Popek. W 61. minucie
Burić złapał piłkę po podaniu Bartosza Bosackiego i prowadzący spotkanie Hubert Siejewicz podyktował rzut wolny pośredni dla PGE GKS. Do jego wykonania ustawili się Maciej Małkowski i Popek. Pierwszy lekko trącił piłkę, a drugi silnym strzałem posłał ją w okienko bramki Lecha.

Gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak dwa razy - po strzałach Kuświka i Małkowskiego - gości ratował z opresji Burić, a po jednym uderzeniu Kuświka piłka przeleciała tuż obok bramki. Poznaniacy odpowiedzieli uderzeniami Siergieja Kriwca i Artura Wichniarka, po których skutecznie interweniował Sapela.