GKS Tychy wygrał w pierwszym sparingu

Mateusz Godyla
Michał Dominiec (Ekstraklasa.net)
Tyscy piłkarze zakończyli krótkie urlopy i już po 11 dniach od ostatniego meczu ligowego, wrócili na boisko. W pierwszym sparingu przed startem nowego sezonu pokonali 2:1 zespół złożony z zawodników występujących na co dzień w klubach z Podokręgu Tychy.

Spotkanie miało na celu wyłonienie najzdolniejszych zawodników, którzy mogliby ewentualnie wzmocnić kadrę drugoligowca. Poczynaniom zawodników bacznie przyglądali się Piotr Mandrysz, szkoleniowiec GKS, który umowę podpisał kilka godzin przed spotkaniem oraz Jarosław Zadylak, drugi trener.

Mecz podzielono na 3 części i już pierwsza z nich pokazała, że zawodnicy GKS-u Tychy będą chcieli pokazać się nowemu trenerowi z jak najlepszej strony. To oni pierwsi groźnie zaatakowali, a precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska wykorzystał Łukasz Kopczyk. W kolejnych minutach meczu co raz śmielej atakowali zawodnicy z kadry tyskiego podokręgu, jednak w ich poczynaniach widać było brak zrozumienia.

Po 5 minutach przerwy sędzia rozpoczął drugą część spotkania. Ta należała do ambitnie grających zawodników powołanych przez Bartłomieja Boblę, trenera kadry Podokręgu Tychy. Goście, grający z ominięciem linii pomocy, co chwilę zagrażali bramce Michała Kojdeckiego, który skapitulował po pięknym strzale z 40 metrów Mateusza Wawocznego. Odważna gra gości w ataku pomagała w konstruowaniu kontrataków przez GKS Tychy, jednak Hubert Jaromin dwukrotnie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Ostatnia część gry trwała 45 minut, a swoją szansę dostali kolejni zawodnicy, z najbardziej doświadczonym Krzysztofem Bizackim na czele. Pierwszy groźnie na bramkę rywali uderzał Dominik Kruczek, jednak jego strzały bronił Mateusz Potoczny. Natomiast w odpowiedzi, z dystansu uderzał Sławomir Maławy, ale Dominik Kisiel stał na posterunku. Decydującą o zwycięstwie bramkę tyszanie zdobyli w 76 minucie meczu. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Daniela Ferugę, piłkę do siatki głową skierował Hubert Jaromin.

Zawodnicy którzy trafili do notesu trenera Piotra Mandrysza z pewnością dostaną swoją szansę w jednym z dwóch najbliższych spotkań z JUW-e Jaroszowice 25.06 oraz z Ruchem Radzionków 2.07.

Po tych spotkania piłkarze udadzą się na zgrupowanie do Gutowa Małego i rozegrają tam trzy spotkania kontrolne z Sandecją Nowy Sącz (6.07), Olimpią Grudziądz (9.07) i Pelikanem Łowicz (10.07).