Gol Łukasza Teodorczyka w Lidze Europy (WIDEO)

Wojciech Maćczak
Teodorczyk
Teodorczyk fcdynamo.kiev.ua
Nie tylko Arkadiusz Milik strzelał dziś w Lidze Europy. Swoją drugą bramkę w tych rozgrywkach zdobył bowiem napastnik Dynama Kijów Łukasz Teodorczyk. Jego zespół pokonał 3:1 francuski Guingamp i awansował do 1/8 finału.

Reprezentant Polski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale już w dziesiątej minucie pojawił się na boisku, zmieniając Miguela Veloso. Dwadzieścia minut później pokazał, że wprowadzenie go na boisko było bardzo dobrą decyzją, gdyż po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głowa pokonał bramkarza rywali, otwierając tym samym wynik spotkania.

Bramkę polskiego napastnika można obejrzeć tutaj:

Gracze Dynama ostatecznie wygrali 3:1, co wobec porażki 1:2 w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu dało im awans do kolejnej rundy. Swojego rywala poznają podczas jutrzejszego losowania w szwajcarskim Nyonie.