Górnik Wałbrzych wygrał sparing w jubileusz "Karoliny" z Jaworzyny

Gazeta Wrocławska
Górnik Wałbrzych
Górnik Wałbrzych Polskapresse
Piłkarze drugoligowego Górnika Wałbrzych rozegrali pierwszy sparing podczas przygotowań do nowego sezonu. Wałbrzyszanie, którzy trenują dopiero od pięciu dni pokonali 5:1 A-klasową, „Karolinę" Jaworzyna Śląska.

Podopieczni trenera Roberta Bubnowicza, pojechali do Jaworzyny, na mecz z obchodzącym jubileusz 65-lecia klubem, w nieco okrojonym składzie. W efekcie na boisku pojawiło się tylko jedenastu ich graczy. Pomimo jednak braku zmian, wałbrzyszanie lepiej od gospodarzy znieśli trudy pojedynku.

Grano dwa razy po 40 minut. W pierwszej połowie, w 33.min. Karolina objęła niespodziewanie prowadzenie po rzucie karnym wykonywanym przez Ignatowicza. Wałbrzyszanie wyrównali na samym początku drugiej odsłony. Bramkę na 1:1 strzelił w 41. min. Chajewski. Z upływem czasu Górnik PWSZ miał coraz większą przewagę i kolejne bramki dla drugoligowca strzelili: Morawski, w 52. min. i Duś w 60, 72 i 80 min.

Karolina Jaworzyna Śląska 1:5 Górnika Wałbrzych

MKS Karolina: Wojcieszek, Sowa, Borys, M. Krawczyk, Tymcik, T. Krawczyk, Ptak, Włodarczyk, Majewski, Ignatowicz, Borowy oraz rezerwowi: Tyza, Skupniewicz, Subczyński, Sienkiewicz, Bielak, Krzak, Jopek

Górnik: Jaroszewski, Zawadzki, Chajewski, Radziemski, Przerywacz, Morawski, Wepa, Fojna, Matuszak, Sawicki, Duś oraz w rezerwie: Wojtarowicz, Łaski, Janik