Górnik Zabrze - Legia LIVE! Spadkowicz kontra obrońca trofeum

Bartosz Głąb
W zdecydowanie najciekawszym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski, Górnik Zabrze podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. Będzie to pojedynek starych znajomych z Ekstraklasy, gdyż jeszcze w poprzednim sezonie Górnik również rywalizował w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Górnik po spadku do 1. ligi co prawda w dwóch meczach zdobył zaledwie jeden punkt, ale gra zabrzańskiej drużyny wcale nie wygląda tak tragicznie i wydaje się, że w dzisiejszym meczu przeciwko mistrzom Polski nie będą jedynie oczekiwać na najniższy wymiar kary. Dodatkowym argumentem dla zespołu Górnika może być również fakt, że zespół Legii jak na razie na krajowym podwórku radzi sobie bardzo słabo, czego dowodem jest zaledwie jedno zwycięstwo, 3:2 z beniaminkiem z Płocka.

Z drugiej strony wbrew pozorom forma stołecznego zespołu wydaje się z meczu na mecz minimalnie rosnąć. Co prawda w ostatniej kolejce po raz kolejny nie udało się wygrać, a tylko bezbramkowo zremisować u siebie z Piastem Gliwice, ale momentami ataki Legii były przytłaczające rywala i tylko pech stołecznego zespołu, a z drugiej strony ogromne szczęście Piasta powodowały że właśnie rezultatem bezbramkowym zakończyło się to spotkanie.

Zresztą to już drugi bezbramkowy remis Legii w drugim meczu ligowym na własnym stadionie. Ten pierwszy miał miejsce 23 lipca, kiedy to szczelną defensywą popisał się Śląsk Wrocław. Przypomnijmy jeszcze, że w pierwszej połowie legioniści zremisowali w Białymstoku z Jagiellonią 1:1.

Duży natłok meczy zespołu Legii zapewne spowoduje, że trener Legii Besnik Hasi ponownie spróbuje wprowadzić kilka zmian do składu swojej drużyny. Rywalizacja na trzech frontach i zdecydowanie największa liczba meczów z pośród wszystkich polskich drużyn powoduje, że ławka Legii musi być bardzo szeroka i większość piłkarzy z kadry zespołu z Łazienkowskiej może liczyć na występ w którymś z meczy.

Górnik natomiast w tym sezonie rozegrał zaledwie dwa oficjalne spotkania. Były to dwie pierwszoligowe potyczki. W pierwszej nie udało się zdobyć nawet punktu, Górnik przegrał 0:1 na wyjeździe z Miedzią Legnica. Kilka dni temu było już nieco lepiej. W piątek zespół z Zabrza zremisował na własnym obiekcie ze Stalą Mielec. Warto jeszcze odnotować, że górnicy mieli w tym spotkaniu zdecydowaną przewagę.

W poprzednim sezonie Ekstraklasy mecze pomiędzy obydwoma zespołami były bardzo emocjonujące. W Zabrzu padł remis 2:2, a wszystkie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie spotkania, natomiast przy Łazienkowskiej Legia wygrała 3:1, ale do przerwy mieliśmy także remis, 1:1.

Spotkanie 1/16 Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem Zabrze, a Legią Warszawa zaplanowane jest na 20:30, a na relację LIVE z tego spotkania zapraszamy bardzo serdecznie do GOL24.pl!