MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Głowinkowski
od 7 lat
W przedostatnim meczu sezonu Energa Gryf Słupsk rozbił Powiśle Dzierzgoń. Siedem bramek obejrzeliśmy na stadionie przy ul. Zielonej. Drużynę, która awansuje do III ligi poznamy 22 czerwca, to wtedy rozegrana zostanie ostatnia kolejka gier.

Festiwal strzelecki zafundowali kibicom podopieczni Krzysztofa Mullera. W pierwszej połowie zobaczyliśmy aż 5 bramek! Strzelanie rozpoczął w 9 minucie Wiktor Ciechański. Drugiego gola zdobył Maciej Miecznikowski (21 minuta).

Gryf nie zwalniał i już osiem minut później pięknym strzałem głową wynik podwyższył Fabian Słowiński. Kolejna bramka padała po bardzo składnej akcji Gryfitów. Do siatki w 34 minucie ponownie trafił Wiktor Ciechański.

Tuż przed przerwą sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Z jedenastki strzelał Joseph Amoah, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. Poprawił Maciej Miecznikowski i mieliśmy piątą bramkę!

Po przerwie Gryf nie zwalniał tempa. W 69 minucie po dośrodkowaniu Oskara Zielińskiego, Jakub Kazior zdobył piękną bramkę! Był to pierwszy gol w barwach Trójkolorowych.

Wynik spotkania w 90 minucie ustalił Kacper Dawid. Energa Gryf Słupsk - Powiśle Dzierzgoń 7:0.

Start Miastko 3-6 MKS Władysławowo

Gryf Słupsk do awansu potrzebuje 1 punktu. Minimum remis z Suprą Kwidzyn da upragnioną III ligę. Bezpośredni rywal Gryfitów w ostatniej kolejce zmierzy się z ostatnim w tabeli Startem Miastko. Ewentualny remis lub porażka (co wydaje się mało realne) Jaguara również premiuje naszych piłkarzy do awansu.