Rafał Rusiecki
Chojniczanka Chojnice odrabiała zaległości w środku tygodni meczem w Nowym Sączu Adrian Maraś/Sandecja.pl
Chojniczanka Chojnice w środę, 18 października 2023 roku zremisowała 1:1 w Krakowie z Sandecją Nowy Sącz. W spotkaniu z ostatnią w tabeli II ligi drużyną pomorska ekipa uratowała punkt, bo do 85 minuty przegrywała 0:1. To zasługa obrońcy Grzegorza Szymusika, który zdobył wyrównującą bramkę.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 18.10.2023

Do składu Chojniczanki Chojnice wrócił Andrias Edmundsson. 22-letni fareski obrońca miał reprezentacyjne obowiązki i właśnie z tego powodu ligowe spotkanie zostało przesunięte z poprzedniego weekendu. W środę, 18 października 2023 roku to obrońcy wystąpili w głównych rolach na stadionie Garbarni Kraków, gdzie Sandecja Nowy Sącz rozgrywała mecz z "Chojną". Przez długie minuty wynik spotkania ostatniej z ósmą drużyną w tabeli nie ulegał zmianie. Nie wpłynęły na to zmiany w przerwie meczu w składzie Sandecji, ani te po godzinie gry w wykonaniu Chojniczanki.

Dopiero w 77 minucie zaległe spotkanie 13. kolejki nabrało rumieńców. Wówczas na listę strzelców wpisał się 30-letni obrońca Kamil Słaby. Wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Radosława Gołębiowskiego i popisał się dobrym uderzeniem głową. Na odpowiedź Chojniczanki nie trzeba było długo czekać. Kilka minut później drużyna trenera Krzysztofa Bredego doprowadziła do wyrównania. Uczynił to 25-letni obrońca Grzegorz Szymusik. Wyjątkowe są jednak okoliczności, ponieważ defensor z okolic 40 metra posłał piłkę w pole karne gospodarzy, a futbolówka minęła wszystkich zawodników i... wpadła do bramki.

Punkt zdobyty w takich okolicznościach jest zawsze godny pochwały. Z drugiej jednak strony "Chojna" została zatrzymana przez zdeterminowaną, ale wyraźnie odstającą w tym sezonie Sandecję. Ekipa trenera Bredego straciła punkty po serii czterech kolejnych ligowych zwycięstw.

W niedzielę, 22 października poprzeczka pójdzie nieco wyżej, bo do Chojnic przyjedzie GKS Jastrzębie. Zespół trenera Piotra Dziewickiego prezentuje się trochę lepiej od Sandecji. Ma 13 punktów i znajduje się tuż nad strefą spadkową, ale kompletnie nie radzi sobie na wyjazdach. GKS zdobył tylko punkt w czterech "delegacjach". Spotkanie na stadionie przy ul. Mickiewicza 12 rozpocznie się o godz. 15.

Sandecja Nowy Sącz – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)