Historyczne zwycięstwo Górnika 1979 Łęczna

Michał Musiejuk
Kibice z Łęcznej wzięli sprawy w swoje ręce i założyli własny klub
Kibice z Łęcznej wzięli sprawy w swoje ręce i założyli własny klub Karol Wiśniewski / Polskapresse
W ramach rundy wstępnej Pucharu Polski Lubelskiego ZPN piłkarze nowopowstałego klubu Górnik 1979 Łęczna pokonali drużynę Błękita Cyców. Był to pierwszy mecz o punkty „nowego” Górnika.

Przypomnijmy, że kibice nie doszli do porozumienia z zarządem w sprawie zmiany nazwy pierwszoligowego klubu GKS Bogdanka. Stowarzyszenie fanatyków postanowiło od podstaw utworzyć klub który podtrzymywał by tradycję i historię powstałego w 1979 roku Górniczego Klubu Sportowego. Trybuny boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Al. Jana Pawła zostały licznie wypełnione przez najwierniejszych sympatyków klubu z Łęcznej.

Od początku spotkania do ataku rzucili się gospodarze. Już w 2. minucie piłka po strzale Chochowskiego minimalnie powędrowała nad bramką. Chwilę później dobrą wrzutką w pole karne popisał się Polikowski. Do piłki znów dopadł Chochowski i tym razem skierował ją do sieci. W kolejnych odsłonach meczu widowisko stało się całkowicie jednostronne. Na dowód tego w 28. minucie znów dał o sobie znać Chochowski. Wykorzystując podanie Dobrowolskiego podwyższył prowadzenie „Zielono-czarnych” na 2:0.

Cztery minuty później było już 3:0. Na listę strzelców wpisał się Grzegorz Klimkiewicz. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie znów inicjatywę przejęli „Górnicy”. W 50. minucie swojego trzeciego zdobył Paweł Chochowski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.