Hit czwartej ligi dla Pomorzanina, kolejna porażka Zawiszy [wideo]

Jakub Stykowski
Marcin Gołembiewski
Jacek Smarz
Podsumowujemy 8. kolejkę czwartej ligi kujawsko-pomorskiej. Zobacz wideo z naszego cyklu - "Czwartoligowy flesz".

Dziś w naszym wideo fleszu najwięcej informacji o hicie kolejki. Bez wątpienia było to spotkanie Pomorzanin Toruń - Unia Gniewkowo. Jak zwykle prezentujemy też komplet wyników i ciekawostki związane z rozgrywkami. Zapraszamy do oglądania!

W meczu na szczycie, pierwszej z drugą ekipą przed tą kolejką, Pomorzanin pokonał Unię. To szósta wygrana prowadzącego w tabeli zespołu z Torunia, dla którego był to już 5. mecz bez straconej bramki w tym sezonie.

Na niespodziankę zanosiło się w Złotnikach, gdzie ostatni w tabeli Piast prowadził do przerwy ze Sportisem. Jednak szybko po przerwie dublet zanotował Marcin Krzywicki i wszystko wróciło do normy, a zespół z Łochowa zanotował czwartą (komplet) wygraną na wyjeździe w tym sezonie.

W 80 minucie Adam Owsiński i Marcin Krzywicki ukarani zostali czerwonymi kartkami i oba zespoły grały w osłabieniu. Dlaczego - zobaczcie wideo.

Trzeciego już rzutu karnego nie strzeliła w tym sezonie Notecianka. Tym razem (wcześniej pudłował Kamil Kala) jedenastki nie wykorzystał Arkadiusz Makowiecki w 14 minucie meczu w Pakości. Obronił (drugiego karnego w sezonie) Daniel Osiecki, golkiper Lecha.

W 7 minucie doliczonego czasu gry Jacek Wojciechowski dośrodkował z wolnego w pole karne, tam najlepiej zachował się Robert Matelski i zapewnił punkt Pogoni.

Bez większych kłopotów serię trzech porażek z rzędu przerwał Chemik Moderator. Worek z bramkami rozwiązał Franciszek Marzec, który w 10 min. zastąpił kontuzjowanego Roberta Kawałka.

Wejście smoka zanotował też inny rezerwowy brodniczanin Adam Reise, który w pierwszy już dotknięciu piłki oddał strzał zza pola karnego, a futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Napastnik Sparty po chwili znów celnie przymierzył i Sparta jest niepokonana na boiskach rywali w tym sezonie.

Drugi mecz z rzędu przegrał Zawisza. Drugi z zespołem z Włocławka. W 7. kolejce uległ na wyjeździe 0:2 Liderowi, a w sobotę przed własną publicznością nie dał rady Włocłavii.
Decydująca okazała się sytuacja z 80 minuty kiedy Mateusz Oczkowski został ukarany za faul przed polem karnym, a z rzutu wolnego Łukasz Grube dał prowadzenia gościom. Osłabieni bydgoszczanie w samej końcówce stracili trzecią bramkę i doznali już czwartej porażki w sezonie. Natomiast Włocłavia przerwała serię czterech ligowych porażek i wygrała trzeci mecz na wyjeździe.

Dwie czerwone kartki (drugie żółte) obejrzeli piłkarze BKS Jan Martin i Maciej Sieradzki, jednak bydgoszczanie prowadzili już 3:1 w Chełmnie i wynik spotkania był praktycznie rozstrzygnięty.

Rzut karny zadecydował o wyniku meczu we Włocławku, który rozegrano awansem (18 września).

4. liga kujawsko-pomorska - 8. kolejka

Chełminianka Chełmno - Budowlany KS Bydgoszcz 1:3 (0:1)
Bramki: Dawid Szpankiewicz (83, karny) - Arkadiusz Woźniak (36), Piotr Siekirka 2 (59, 80)
Sędziował: Mariusz Korpalski

Piast Złotniki Kujawskie - KS Sportis Łochowo 2:4 (1:0)
Bramka: Damian Kempski (6), Marek Baranowski (90+2) - Marcin Krzywicki 2 (56, 61), Patryk Podolski (84), Maksym Humeniuk (90+4)
Sędziował: Tomasz Perliński

Kujawianka Izbica Kujawska - Sparta Brodnica 0:2 (0:0)
Bramki: Adam Reise 2 (71, 79)
Sędziował: Adrian Sławkowski

WYNIKI NA ŻYWO. STRZELCY. TABELA PO 8 KOLEJCE 4. LIGI - TUTAJ

Zawisza Bydgoszcz - Włocłavia Włocławek 1:3 (0:1)
Bramki: Patryk Straszewski (64) - Paweł Behlke (42), Łukasz Grube (80, wolny), Piotr Szablewski (89)
Sędziował: Andrzej Sobieszczyk

Pogoń Mogilno - Cuiavia Inowrocław 2:2 (0:0)
Bramki: Jacek Wojciechowski (60), Robert Matelski (90+7) - Dariusz Słupski (55), Mateusz Płóciennik (86)
Sędziował: Rafał Kosek

Notecianka Pakość - Lech Rypin 1:3 (1:2)
Bramki: Arkadiusz Makowiecki (30) - Radosław Lewandowski (7), Paweł Lewandowski (45), Martyn Trędewicz (61)
Sędziował: Dariusz Drozd

Chemik Moderator Bydgoszcz - Legia Chełmża 4:0 (2:0)
Bramki: Franciszek Marzec (21), Mariusz Miłek (24), Bartosz Czyżewski (51), Grzegorz Adamski (86)
Sędziował: Daniel Mateusiak

Pomorzanin Toruń - Unia Gniewkowo 1:0 (1:0)
Bramka: Masato Hayashi (23)
Sędziował: Szymon Raniszewski

Lider Włocławek - Orlęta Aleksandrów Kujawski 1:0 (1:0)
Bramka: Bartłomiej Grube (25, karny)
Sędziował: Łukasz Damski