Jerzy Filipiuk
W swoim ostatnim meczu w III lidze Garbarnia Kraków potrzebowała punktu, aby wywalczyć awans. W starciu z Unią Tarnów wykonała plan, zwyciężyła 2:0. W następnym sezonie zagra w II lidze.

W pierwszej połowie połowie garbarze mieli dużą przewagę, wiele okazji bramkowych, ale brakowało im skuteczności. Bliscy uzyskania prowadzenia byli trzykrotnie Marcin Siedlarz, dwa razy Marek Masiuda oraz Michał Kitliński i Tomasz Ogar.

Unia grała agresywnie, była bardzo zmotywowana, ale rzadko zagrażała bramce Marcina Cabaja. Tego ostatniego, po strzale Sebastiana Zawrzykraja, głową wyręczył Szymon Kiebzak.

Po zmianie stron krakowianie rozwiali wątpliwości, komu należy się awans. W 56 min Tomasz Ogar z bliska trafił głową do siatki po centrze Michała Mistrzyka. Wynik w końcówce spotkania ustalił Krystian Kujawa, po zagraniu Krzysztofa Kalemby z rzutu rożnego. Ponadto Kiebzak trafił w słupek.

Garbarnia Kraków - Unia Tarnów 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 Ogar 56, 2:0 Kujawa 83.

Garbarnia: Cabaj - Mistrzyk, Kujawa, Kalemba, Borovicanin - Kiebzak (75 Nieśmiałowski), Pietras, Masiuda, Kitliński (90+4 Liput) - Siedlarz (87 Górecki), Ogar.

Unia: Lisak - Więcek, Bartkowski, Witek, Łazarz (61 Węgrzyn) - Zawrzykraj (61 Drozdowicz), Wrzosek (73 Lubera), Hebda, Tyl, Sojda (69 Popiela) - Biały.

Sędziował: Piotr Burak (Zamość). Żółte kartki: Kalemba, Pietras, Ogar, Kiebzak - Sojda, Tyl, Wrzosek, Bartkowski, Witek, Zawrzykraj. Widzów: 750.