III liga: Kotwica Kołobrzeg - KKS 1925 Kalisz 0:4 (0:1)

(jak)
Po siedmiu meczach bez porażki na swoim boisku, Kotwica została rozbita przez wicelidera z Kalisza.

Kotwicy różnie wiodło się na wyjazdach, ale u siebie zanotowała 5 zwycięstw i 2 remisy. Do soboty przyjezdne drużyny strzeliły w Kołobrzegu tylko 4 gole. Po meczu z KKS bilans strat się podwoił.

Po dwóch kolejnych zwycięstwach nad zespołami zajmującymi drugie miejsce w tabeli, kołobrzescy kibice liczyli, że podobnie będzie także z trzecim wiceliderem. Spotkało ich rozczarowanie. Biało-niebiescy rozegrali słaby mecz, a goście bezwzględnie obnażyli ich słabości. KKS potrafił stworzyć sobie sytuacje bramkowe, z czym długo problem mieli gospodarze. W 25. min goście objęli prowadzenie po zaskakującym strzale z ok. 26 m Huberta Antkowiaka. Zarówno obrona, jak i pomoc Kotwicy w tej akcji zupełnie odpuściły najlepszego strzelca gości. Po stracie gola nie było reakcji gospodarzy. Nadal lepiej prezentował się KKS. W 30. min Mateusz Peroński w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Antkowiaka, groźne też były rajdy Mateusza Żebrowskiego. Kotwica dopiero w ostatnich 10. min tej odsłony była w stanie stworzyć zagrożenie, ale to goście mieli najlepszą okazję na gola w 43. min. Strzał Marcina Radzewicz obronił nogą Jakub Górski.
Fatalnie dla Kotwicy rozpoczęła się II połowa. Już po 25 sekundach było 0:2, gdy po płaskim dośrodkowaniu Radzewicza pod poprzeczkę uderzył Ivan Vidal. W 58. min Rafał Gutowski faulował w narożniku pola karnego zawodnika KKS, a z 11 m swojego 12. gola w sezonie strzelił Antkowiak. Wynik ustalił Żebrowski po kontrze z własnej połowy. Pokonał ok. 70 m z piłką przy nodze, a żaden z graczy Kotwicy nie potrafił przerwać tego rajdu!?
Przegrywając 0:4 zespół Jana Furlepy wpisał się niechlubnie do klubowej historii. To najgorszy wynik uzyskany na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w meczu ligowym. Wcześniej zdarzył się jeszcze tylko w meczu III ligi z Chemikiem Police (29.9.2012).

Kotwica Kołobrzeg - KKS 1925 Kalisz 0:4 (0:1) 0:1 Antkowiak (25.), 0:2 Ivan Vidal (46.), 0:3 Antkowiak (58. karny), 0:4 Żebrowski (71.).
żk. Deja, Przybyła.
Kotwica: Górski - Chyła, Witt, Peroński, Gutowski, Szymański (61. Gaszka), Deja, Łyszyk (66. Czapłygin), Wojtasiak, Przybyła (54. Ciarkowski), Wolny.

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Materiał oryginalny: III liga: Kotwica Kołobrzeg - KKS 1925 Kalisz 0:4 (0:1) - Głos Koszaliński