Inter Mediolan przerwał serię Napoli trwającą od kwietnia. Pierwszy mecz Piotra Zielińskiego od mundialu w Katarze

Jacek Czaplewski
Inter Mediolan - Napoli 1:0
Inter Mediolan - Napoli 1:0 PAP, EPA/MATTEO BAZZI
Liga włoska. Koniec wybitnej passy Napoli. Lider przegrał w Serie A pierwszy raz od kwietnia zeszłego roku, gdy rozgrywano jeszcze poprzedni sezon. W hicie kolejki jego passę dziewiętnastu meczów przerwał Inter Mediolan, wygrywając po golu Edina Dżeko. Pierwszy występ po mundialu zaliczył reprezentant Polski, Piotr Zieliński. Wypadł poniżej oczekiwań. Decyzją trenera boisko opuścił w 65 minucie.

Hit Inter - Napoli dla mediolańczyków

Mimo porażki Napoli nie straciło pozycji lidera. Stopniała za to jego przewaga nad broniącym tytułu Milanem, który wcześniej ograł Salernitanę (2:1) i zbliżył się na pięć punktów. Siedem punktów mniej ma za to trzeci Juventus. Inter dzięki wygranej umocnił się na miejscu tuż za podium. Do Napoli traci osiem punktów.

Inter zaczął mecz bez Lautaro Martineza. Mistrz świata z Argentyną wszedł po upływie godziny. Wcześniej grający w ataku Romelu Lukaku zepsuł dogodną sytuację. Spudłował tak jak na mundialu przeciw Chorwacji, uderzając z dogodnej pozycji nad poprzeczką.

Na szczęście Interu w jedenastce wyszedł też drugi napastnik, Edin Dżeko. Bośniak w 56 minucie spisał się na medal, gdy uciekł obrońcy i strzałem głową z bliska wykończył dośrodkowanie z lewej flanki od Federico Dimarco.

Po stronie Napoli słabo wypadli zawodnicy z lewej flanki, czyli Piotr Zieliński i przede wszystkim Chwicza Kwaracchelia. Obaj zostali zmienieni, choć Polak wcześniej od Gruzina.

To właśnie zmiennik Zielińskiego, Giacomo Raspadori mógł doprowadzić do remisu, gdy tuż przed upływem regulaminowego czasu oddał celny strzał. Piłkę jedną ręką odbił Andre Onana.

To pierwsza porażka Napoli w sezonie, przerywająca ligową serię osiemnastu zwycięstw i wplecionego w nie remisu. Oprócz Interu na zespół spod stóp Wezuwiusza znalazł sposób jedynie Liverpool - w Lidze Mistrzów.

Inter Mediolan - Napoli 1:0 (0:0)

Bramka: Dżeko 56'
Żółte kartki: Dżeko, Barella, Dumfries - Di Lorenzo, Minjae

Inter Mediolan: Onana - Skriniar, Acerbi, Bastoni - Darmian (76' Dumfries), Barella, Çalhanoglu, Mkhitaryan (83' Gagliardini), Dimarco (64' Gosens) - Dżeko (76' Correa), Lukaku (64' La. Martinez).

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Minjae, Olivera - Anguissa (76' Ndombele), Lobotka (85' Simeone), Zieliński (65' Raspadori) - Politano (65' Lozano), Osimhen, Kwaracchelia (76' Elmas).