IV liga. Korona Ostrołęka wygrała pierwszy raz w sezonie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Długo przyszło nam czekać na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Korony Ostrołęka. Piłkarze z Ostrołęki pokonali u siebie Drukarz Warszawa 1:0 w meczu siódmej serii gier. W końcu obejrzeliśmy taką Koronę, jaką chcieliśmy oglądać już od dawna.

W pierwszej połowie obie drużyny uśpiły trochę czujność kibiców, choć to Korona była bliżej strzelenia gola, lecz piłkę po rykoszecie odbił golkiper gości. Co nie udało się wcześniej, wyszło w 43. minucie. Jakub Laska świetnie dograł do Dominika Dzwonkowskiego, a ten strzelił na 1:0. Warto wspomnieć, że w tej akcji piłkarze Korony wymienili kilka pięknych podań, co oglądało się przyjemnie.

Po zmianie stron Korona powinna strzelić jeszcze co najmniej dwie bramki. Swoje szanse mieli Damian Słowik, Jakub Laska czy Dominik Dzwonkowski. Słowik oddał nawet strzał, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała za linią bramkową. Niestety, arbiter nie uznał tego gola. Za tak mocnym strzałem nie nadążył nawet sędzia liniowy.

Do bramki Korony wrócił Andrzej Łyziński, co wprowadziło spokój w defensywie. Korona nie dopuściła do praktycznie żadnej groźnej sytuacji pod własną bramką. To dobrze wróży na przyszłość. Ostrołęczanie opuścili ostatnie miejsce w tabeli - a szansę na poprawę punktowego dorobku będą mieli już 22 września o 16.00. Przy Witosa zagrają wtedy z Mazurem Gostynin.

Korona Ostrołęka - Drukarz Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: 43. Dzwonkowski

Korona: Łyziński - Kowalczyk, Górski, Jastrzębski, Borkowski, Strzeżysz, Laska, Słowik, Gąska (67. Staszczuk), Kraska, Dzwonkowski.

Materiał oryginalny: IV liga. Korona Ostrołęka wygrała pierwszy raz w sezonie [WIDEO, ZDJĘCIA] - Tygodnik Ostrołęcki