Ivan Djurdjević: Pokazaliśmy, że walczymy do końca i nigdy się nie poddajemy

Karol Mackowiak
Ivan Djurdjević po meczu zwracał uwagę na zaangażowanie swojego zespołu
Ivan Djurdjević po meczu zwracał uwagę na zaangażowanie swojego zespołu Pawel F. Matysiak
- Pokazaliśmy, że walczymy do końca, że nigdy się nie poddajemy. Nie rotujemy składem, a nikt nie pokładał się i nie chciał zejść z boiska. Słowa uznania dla zespołu, że walczy do końca - mówi Ivan Djrudjević, trener Lecha Poznań po wygranym meczu z Szachtiorem Soligorsk 3:1.

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):
Znowu emocje, dużo emocji, ale pozytyw jest taki, że awansowaliśmy do kolejnej rundy. Styl jest dziś bez znaczenia. Ten mecz mogliśmy ustawić sobie o wiele wcześniej i uniknąć tej nerwówki, jednak to nam się nie udało. W drugiej połowie było widać, że zawodnicy mają już swoje minuty w nogach. Powtarzam jednak, że wielkie rzeczy rodzą się bardzo powoli.

Awans po takich emocjach dał dużo radości i nam, i kibicom. Pokazaliśmy, że walczymy do końca, że nigdy się nie poddajemy. Nie rotujemy składem, a nikt nie pokładał się i nie chciał zejść z boiska. Słowa uznania dla zespołu, że walczy do końca. My chcemy z zawodników wyciągnąć jak najwięcej, żeby dając coś drużynie, mogli się rozwijać.

Siergiej Taszujew (trener Szachtiora Soligorsk):
Przede wszystkim gratuluję Lechowi zwycięstwa. Jeden błąd w obronie spowodował stratę bramki, potem musieliśmy gonić wynik, co nam się udało i doprowadziliśmy do dogrywki. W dogrywce nie wystarczyło nam jednak sił, o wyniku zadecydowały również decyzje sędziego w końcówce spotkania.

Naszym zawodnikom puściły nerwy, muszę z nimi o tym porozmawiać. Jedno jest pewne - wygrała drużyna mocniejsza.

ZOBACZ GALERIĘ KIBICÓW: Byłeś na meczu Lech - Szachtior? Znajdź się na zdjęciach!

Mecz Lech Poznań - Szachtior Soligorsk oglądało na żywo 16 507 kibiców. Fani Kolejorza po raz pierwszy w tym sezonie mogli zasiąść na trybunach stadionu przy Bułgarskiej. Byłeś na meczu? Znajdź się na zdjęciach!Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań - Szachtior Soligorsk 3:1. Zdjęcia kibiców. Byłe...