Jakub Laskowski
Mile Savković z powodu kontuzji pleców już w 25. minucie musiał opuścić boisko w Kielcach Jagiellonia.pl
Mile Savković to kolejny piłkarz Jagiellonii Białystok, którego czeka dłuższa przerwa w występach. Serb zmaga się z kontuzją pleców.

W środę informowaliśmy, że do treningów z pełnym obciążeniem wrócili Jakub Wójcicki i Cillian Sheridan. Wcześniej na nogi stanęli Mateusz Machaj i Taras Romanczuk. Drugi z nich w meczu z Koroną Kielce (1:1) wystąpił nawet w pełnym wymiarze. I gdy wydawało się, że plaga kontuzji wreszcie opuści zespół wicemistrza Polski, niedzielna potyczka w derbach przyniosła kolejne zmartwienie sztabu szkoleniowego.

Była 6. minuta meczu w Kielcach. W górnej walce o piłkę obrońca gospodarzy Djibril Pape Diaw wpadł na Mile Savkovicia. Skrzydłowy białostoczan z impetem upadł na ziemię i w kolejnych minutach walczył z bólem. Minął nieco ponad kwadrans i Serb został zmieniony przez Karola Świderskiego.

Wyniki badań Savkovicia nie są optymistyczne. Najlepszy wariant zakłada trzytygodniową przerwę w występach. Mniej pomyślny sprawi, że Serba nie zobaczymy na boisku ponad miesiąc. Teraz trener Ireneusz Mamrot musi troszczyć o zdrowie etatowego skrzydłowego na tej stronie - Przemysława Frankowskiego, który przygotowuje się z reprezentacją Polski do dwumeczu w Lidze Narodów z Portugalią (11 października) i Włochami (14 października).

Materiał oryginalny: Jagiellonia Białystok. Mile Savković kontuzjowany. Wyniki badań nie są optymistyczne - Kurier Poranny