Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych (18-20 października)?

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend Polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Znamy europejskie pary barażowe MŚ 2014! Dwa szlagiery

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Dobry występ Szczęsnego w meczu Arsenal – Norwich. „Kanonierzy” wygrali 4:1, polskiego bramkarza pokonał w 70. minucie Howson.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Całe spotkanie Łukasza Fabiańskiego z Norwich na ławce rezerwowych Arsenalu.
Artur Boruc (Southampton) – Southampton zremisowało 1:1 z Manchesterem United. Boruc skapitulował w 26. minucie po strzale Robina van Persiego.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) - Czyste konto Kuszczaka w spotkaniu Yeovil – Brighton, które zakończyło się bezbramkowym remisem.
Radosław Majewski (Nottingham) – Remis 1:1 w meczu Nottingham Forest – Bournemouth. Majewski zszedł z boiska w 64. minucie.
Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester wygrało 2:1 z Huddersfield. Marcin Wasilewski rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Barnsley zwyciężyło 3:2 z Middlesbrough. Tomasz Cywka wszedł na boisko w 65. minucie.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Jutkiewicz rozegrał 67. minut w spotkaniu z Barnsley, na boisku zastąpił go Carayol.

Belgia:
Jupiler League:

Seweryn Michalski (Mechelen) – Mechelen wygrało w wyjazdowym meczu z Oosende 3:0. Niestety Michalski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Waldemar Sobota (Club Brugge) – Pierwsza porażka w tym sezonie zespołu Club Brugge. Kortrijk wygrało 4:1, Waldemar Sobota rozegrał całe spotkanie, w 87. minucie został ukarany żółtą kartką.

Bułgaria:

A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv przegrał z Lokomotiv Sofia 3:2. Stachowiak rozegrał pełne 90. minut w bramce Boteva.

Cypr:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Zespół Polaka wygrał 1:0 z AEK Larnaka. Były napastnik Śląska Wrocław rozegrał całe spotkanie, w doliczonym czasie spotkania dostał żółtą kartkę.

Francja:
Ligue 1:

Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Dobry mecz z Lyonem w wykonaniu Obraniaka. „Ludo” zdobył gola na 1:0 w 62. minucie, jednak Lyon zdołał wyrównać na 1:1 w ostatniej minucie spotkania. To drugi ligowy gol Obraniaka w tym sezonie.
Grzegorz Krychowiak (Reims) – Stade de Reims przegrało 1:2 z Toulouse. Krychowiak wszedł na boisko w 62. minucie spotkania, oddał jeden strzał na bramkę przeciwnika.

Grecja:
Super League:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Atromitos wygrał z Levadiakosem 3:0. Przyrowski rozegrał cały mecz w zespole gości.

Hiszpania:
Primera Division:

Damien Perquis (Betis) – Porażka Betisu Sewilla 1:2 z Elche. Perquis spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – 78. minut Wilka w spotkaniu Deportivo z Zaragozą. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Holandia:
Eredivisie:

Przemysław Tytoń (PSV) – Porażka PSV w wyjazdowym meczu z Groningen 1:0. Tytoń rozegrał całe spotkanie.
Mateusz Klich (Zwolle) – Fenomenalny występ Mateusza Klicha w meczu PEC Zwolle – Den Haag (6:1). Klich zanotował w przeciągu 32. minut cztery asysty! Polak rozegrał całe spotkanie.
Filip Kurto (Roda) – Zwycięstwo Rody nad Waalwijk 2:1. Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce Rody.
Filip Bednarek (Twente) – Twente zremisowało na własnym stadionie 1:1 z Ajaksem Amsterdam. Rezerwowy bramkarz Twente cały mecz spędził na ławce.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Dwie bramki Piotra Parzyszka w spotkaniu Graafschap – FC Oss wygranym przez gospodarzy aż 6:1. Zespół Polaka zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dwudziestoma dwoma punktami na koncie. Parzyszek ma na swoim koncie dwanaście bramek w obecnym sezonie ligowym.

Litwa:
A Lyga:

Kamil Biliński (Zalgiris) – Gol Kamila Bilińskiego w 31. minucie w meczu Ekranas – Żalgiris Wilno. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Biliński zszedł z boiska w 76. minucie, zastąpił go Velicka.

Niemcy:
Bundesliga:

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Dobre spotkanie w wykonaniu Eugena Polanskiego. Hoffenheim przegrało 1:2 z Bayerem Leverkusen, ale portal Goal.com ocenił grę Polaka najwyżej z zespołu gospodarzy (3.5/5). Polanski rozegrał 70. minut.
Sebastian Boenisch (Bayer) – Również dobry mecz Sebastiana Boenischa. Portal Goal.com ocenił jego grę na 3/5.
Arkadiusz Milik (Augsburg) – Augsburg przegrał 1:2 z Wolfsburgiem. Milik przebywał na boisku od 64. minuty, wówczas zmienił Altintopa.
Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała 1:0 z Hannoverem. Lewandowski rozegrał całe spotkanie.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Błaszczykowski wszedł na boisko w 66. minucie zastępując strzelca bramki Marco Reusa.
Artur Sobiech (Hannover) – Sobiech rozegrał w spotkaniu z Borussią 68. minut. W siódmej minucie ukarany został żółtą kartką.

2. Bundesliga:

Piotr Ćwielong (Bochum) – Aue wygrało 2:1 z VfL Bochum. Ćwielong opuścił boisko już w 34. minucie, zastąpił go Bulut. Pięć minut wcześniej Ćwielong został ukarany żółtą kartką.

Norwegia:
Tippeligaen:

Jarosław Fojut (Tromsoe) – Niespodzianka w Tromsoe, gdzie miejscowa drużyna wygrała 4:3 z zespołem Viking. Strzelcem ostatniej bramki dla Tromsoe był Jarosław Fojut.
Piotr Leciejewski (Brann) – Całe spotkanie Leciejewskiego w bramce Brann w przegranym meczu 2:3 z Sarpsborg FF.

Rosja:
Premjer Liha:

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Wygrana Krasnodaru 4:0 nad zespołem Tom Tomsk. Jędrzejczyk odpoczywał po meczach eliminacyjnych reprezentacji i spotkanie swojej drużyny oglądał z ławki rezerwowych.
Marcin Kowalczyk (Wołga) – Zwycięstwo Wołgi Novgorod nad Rubinem Kazań 2:1. Marcin Kowalczyk rozegrał całe spotkanie na środku defensywy gospodarzy.
Maciej Makuszewski (Terek) – Słaby mecz Tereka Grozny, który tylko zremisował 1:1 z Uralem. Makuszewski cały mecz przesiedział na ławce.

Rumunia:
I liga:

Piotr Celeban (Vaslui) – Corona Brasov wygrała 2:1 z Vaslui. Celeban rozegrał całe spotkanie.
Jakub Wilk (Vaslui) – Jakub Wilk został zmieniony w 59. minucie w meczu z Coroną Brasov.
Łukasz Szukała (Steaua) – Steaua Bukareszt wygrała 4:0 z Constantą. Szukała rozegrał całe spotkanie. Warto zaznaczyć, że w tym spotkaniu dwie samobójcze bramki zdobył Putanu.

Szkocja:

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic zremisował na wyjeździe z Hibernian 1:1. Łukasz Załuska przesiedział całe spotkanie na ławce.
Radosław Cierzniak (Dundee) – Pełne spotkanie Cierzniaka w bramce Dundee, jednak jego drużyna przegrała z Aberdeen 1:0.

Szwecja:
Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Zwycięstwo Malmoe 2:1 z zespołem Brommapojkarna. Cibicki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Molmoe po 28. kolejkach ma na swoim koncie 57 punktów i przewodzi w ligowej tabeli szwedzkiej ekstraklasy.
Mikołaj Lebedyński (Hacken) – Hacken bezbramkowo zremisowało w wyjazdowym spotkaniu z Elfsborgiem. Lebedyński został zmieniony w przerwie. W miejsce młodego Polaka wszedł El Kabir.

Turcja:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Trabzonspor bezbramkowo zremisował z Sivassporem. Mierzejewski został zmieniony w 78. minucie meczu. W ekipie Sivassporu zabrakło Kamila Grosickiego.

Włochy:
Serie A:

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria wygrała w wyjazdowym meczu z Livorno 2:1. Wszołek cały mecz spędził na ławce.
Piotr Zieliński (Udinese) – AC Milan wygrało 1:0 z Udinese. Zieliński pojawił się na boisku w 75. minucie.
Rafał Wolski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała 4:2 z Juventusem Turyn. Wolski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.
Łukasz Skorupski (Roma) – Całe spotkanie Łukasza Skorupskiego na ławce rezerwowych Romy. Lider Serie A wygrał 2:0 z Napoli.

Serie B:

Wojciech Pawłowski (Latina) – Latina wygrała 1:0 z Pescarą. Wojciech Pawłowski ciągle musi godzić się z rolą rezerwowego bramkarza.
Thiago Cionek (Modena) – Modena wygrała 3:0 z Regginą. Thiago rozegrał całe spotkanie w zespole Modeny.