Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrała na wyjeździe z Southampton 1:3. Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”. Swansea

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało w wyjazdowym meczu ze Stoke City 1:2. W bramce Bournemouth cały mecz rozegrał Artur Boruc.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham z Tomaszem Kuszczakiem w bramce przegrało u siebie z Rotherham 0:2.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich zremisowało u siebie z Bristol City 2:2. Bartosz Białkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Angola:
Girabola:

Jacek Magdziński (Academica) – Gol Jacka Magdzińskiego w meczu Progresso da Lunda Sul - Academica Lobito (0:1). To 9. gol w sezonie polskiego napastnika na poziomie angolskiej ekstraklasy.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen przegrało na własnym stadionie z Charleroi 0:1. Rafał Wolski rozegrał 52 minuty w zespole gospodarzy.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren przegrało u siebie z Club Brugge 0:1. Filip Starzyński rozegrał pełne 90 minut w zespole Lokeren.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Czerno More wygrało u siebie z Pirin Blagoevgrad 1:0. Marcin Burkhardt pojawił się na placu gry w 67. minucie meczu. Czerno More zajmuje 5. miejsce w tabeli bułgarskiej ekstraklasy.

Chiny:
Super League:

Mateusz Zachara (Henan) – Henan Construction wygrało na wyjeździe z Liaoning 1:0. Mateusz Zachara rozegrał całe spotkanie w barwach Henanu. Drużyna Polaka zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Cypr:
I liga:

Adam Marciniak (Larnaka) – Gol Adama Marciniaka w meczu AEK – Paralimni (2:1). Polak wpisał się na listę strzelców w 58. minucie spotkania. Ponadto Marciniak pod koniec meczu otrzymał żółtą kartkę.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał u siebie z Arisem Limassol 4:0. Mateusz Piątkowski wszedł na boisko w 79. minucie spotkania.

Roger (Aris Limassol) – Roger rozegrał pełne 90 minut w meczu przeciwko APOEL-owi. Ponadto były reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Łukasz Skowron rozegrał pełne 90 minut w bramce AEL-u w spotkaniu z Paphosem. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Dania:

Piotr Parzyszek (Randers) – Randers przegrało u siebie z Midtjylland 0:2. Piotr Parzyszek wszedł na plac gry w 82. minucie spotkania.

Grecja:

Krzysztof Król (Kalloní) – Kalloni wygrało 5:1 z Panetolikosem w meczu 5. kolejki greckiej ekstraklasy. Krzysztof Król rozegrał całe spotkanie, w drugiej części spotkania Polak został ukarany żółtą kartką.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes zremisowało na własnym stadionie z Troyes 1:1. Kamil Grosicki rozegrał 66 minut. Rennes zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli francuskiej ekstraklasy.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla wygrała u siebie z Rayo Vallecano 3:2. Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie w drużynie gospodarzy. To dopiero pierwsze zwycięstwo Sevilli w obecnym sezonie ligowym.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał u siebie z Groningen 2:0. Arkadiusz Milik przebywał na placu gry przez 82 minuty. Wówczas Polaka na boisku zastąpił Serero.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam zremisował 3:3 z ADO Den Haag. Filip Kurto w 70. minucie spotkania zderzył się ze słupkiem i został odwieziony do szpitala. Filip Kurto wpadł słupek i stracił przytomność. Golkiper został szybko odwieziony do szpitala. Holenderskie media podają informacje, że Polak doznał niewielkiego wstrząśnienia mózgu.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało na wyjeździe z PSV Eindhoven 1:2. Wojciech Golla rozegrał 80 minut w zespole NEC.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht zremisował u siebie z Cambuur 3:3. Filip Bednarek wciąż musi pogodzić się z rolą bramkarza rezerwowego.

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata wygrała na wyjeździe z Kitakyushu 3:2. Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce Iwaty.

Łotwa:
Virsliga:

Dariusz Łatka (Jelgava) – Dariusz Łatka rozegrał pełne 90 minut i otrzymał żółtą kartkę w meczu FK Jelgava – Skonto Ryga (0:2).

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu FSV Mainz – Bayern Monachium. Monachijczycy wygrali 3:0. Lewandowski po tym spotkaniu ma na swoim koncie 101 bramek w lidze niemieckiej. W obecnym sezonie „Lewy” strzelił już 10 goli. Po 7 kolejkach Bayern jest liderem Bundesligi z kompletem punktów na swoim koncie. Skrót spotkania:

Artur Sobiech (Hannover) – 73 minuty Artura Sobiecha w meczu Wolfsburg – Hannover. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen wygrał na wyjeździe z Werderem Brema 3:0. Boenisch rozegrał pełne 90 minut w zespole „Aptekarzy”.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund zremisowała przed własną publicznością z Darmstadt 1:1. Łukasz Piszczek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych BVB.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Łukasz Załuska spotkanie przeciwko Borussii Dortmund oglądał z wysokości ławki rezerwowych gości.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart z Przemysławem Tytoniem w bramce przegrał u siebie z Borussią Moenchengladbach 1:3.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała na własnym obiekcie z Ingolstadt 1:1. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Pełne 90 minut Polanskiego w meczu Augsburg – Hoffenheim. „Wieśniacy” wygrali 3:1.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało na wyjeździe z Bochum 2:1. Kacper Przybyłko zanotował asystę przy pierwszym golu dla Kaiserslautern. Polak rozegrał 73 minuty.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich całe spotkanie przeciwko Bochum spędził na ławce rezerwowych „Czerwonych Diabłów”.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Ćwielong cały mecz z Kaiserslautern przesiedział na ławce gospodarzy. To pierwsza porażka Bochum w obecnym sezonie ligowym.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Waldemar Sobota rozegrał 75 minut w meczu Paderborn – Sankt Pauli. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – 75 minut rozegrał Jakub Kosecki w meczu Fortuna Dusseldorf – Sandhausen. Drużyna „Kosy” wygrała z Fortuną 1:0.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrało u siebie z Bodo/Glimt 3:1. Łukasz Jarosiński wciąż musi pogodzić się z rolą bramkarza rezerwowego.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia wygrał u siebie z Madeirą 2:1. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce Estorilu.

Rosja:
Premjer Liga:

Maciej Rybus (Terek) – Kontuzja Macieja Rybusa w meczu FK Krasnodar – Terek Grozny. Reprezentant Polski zszedł z kontuzją piszczela w 34. minucie spotkania. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Jędrzejczyk całe spotkanie z Terekiem spędził na ławce rezerwowych drużyny z Krasnodaru.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – Czerwona kartka Pawła Golańskiego w 90. Minucie meczu ASA Targu Mures – CFR Cluj. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Polak dostał czerwoną kartkę po otrzymaniu dwóch żółtych.

Szkocja:
Premiership:

Michał Szromnik (Dundee) – Dundee United przegrało na wyjeździe z St. Johnstone 1:2. Michał Szromnik wciąż jest tylko bramkarzem rezerwowym Dundee.

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts zremisowało na wyjeździe z Celtikiem Glasgow 0:0. Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut w zespole Hearts of Midlothian.

Szwecja:
Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Malmoe bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Halmstad. Paweł Cibicki rozegrał tylko pierwszą połowę tego spotkania.

Turcja:
2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gazientep wygrał u siebie z Karsiyaką 1:0. Polski golkiper rozegrał pełne 90 minut pomiędzy słupkami Belediyesporu.

USA:
MLS:

Damian Perquis (Toronto) – Pełne 90 minut Damiana Perquisa w meczu Toronto – Chicago Fire. Toronto wygrało 3:2 i awansowało na 5. miejsce w tabeli.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – The New Saints zremisowało na wyjeździe z Bala Town 0:0. Adrian Cieślewicz wszedł na plac gry w 61. minucie spotkania.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – W 10. kolejce węgierskiej ekstraklasy nastąpiła pierwsza strata punktów przez Ferencvaros. Drużyna Michała Nalepy zremisowała na wyjeździe z Puskas Academy 0:0. Nalepa rozegrał całe spotkanie.

Włochy:
Serie A:

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina wygrała z Interem Mediolan 4:1. Jakub Błaszcykowski rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce Fiorentiny. Polak w 69. minucie został zmieniony przez Nenad Tomovicia.

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało na własnym obiekcie z Palermo 2:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy. „Byki” kończyły mecz grając w dziewiątkę.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Debiut Pawła Wszołka w zespole Hellas Verona. Verona przegrała u siebie z Lazio Rzym 1:2, a Wszołek wszedł na boisko w 55. minucie spotkania.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Pełne spotkanie Tomasza Kupisza w barwach Brescii w meczu z Ascoli. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari z Bartoszem Salamonem w składzie wygrało z Latiną 3:2.

Thiago Cionek (Modena) – Modena wygrała na własnym stadionie z Lanciano 1:0. Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie, a w 59. minucie został ukarany żółtą kartką.