Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało na wyjeździe z Watford 0:1. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Norwich 1:3. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham wygrało u siebie z Bristol City 4:2. Tomasz Kuszczak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe z Reading 1:5, a trzy gole zdobył były piłkarz Legii Warszawa, Orlando Sa. Bartosz Białkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. 3

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Piotr Malarczyk również cały mecz przeciwko Reading spędził na ławce rezerwowych gości.

Angola:
Girabola:

Jacek Magdziński (Academica) – Dwa gole Jacka Magdzińskiego, jednak jego Academica Lobito przegrała 2:3 z Interclube.

Austria:
2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten wygrało u siebie z Neustadt 2:0. Tomasz Wisio rozegrał całe spotkanie, a w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Belgia:
Jupiler League:
.
Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren wygrało na wyjeździe ze Standardem Liege 1:0. Filip Starzyński wszedł na boisko w 83. minucie.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Czerno More wygrało 2:1 z Lokomotivem Plovdiv. Marcin Burkhardt całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy.

Chiny:
Super League:

Mateusz Zachara (Henan) – Henan Construction wygrało z Shijiazhuang 1:0. Mateusz Zachara całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Henan zajmuje 6. miejsce w tabeli chińskiej ekstraklasy.

Cypr:
1. Liga:

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaca zremisował u siebie z APOEL-em Nikozja 2:2. Adam Marciniak rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

Mateusz Taudul (Larnaka) – 20-letni bramkarz całe spotkanie z APOEL-em przesiedział na ławce rezerwowych.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – Mateusz Piątkowski całe spotkanie z Larnaką spędził na ławce.

Roger (Aris Limassol) – Aris przegrał na wyjeździe z Paphos 0:3. Roger Guerreiro wszedł na plac gry w 46. minucie spotkania.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL Limassol przegrał wyjazdowe spotkanie z Apollonem. Skowron całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych AEL-u.

Dania:

Piotr Parzyszek (Randers) – Randers pokonało na własnym obiekcie Sonderjyske 1:0. Piotr Parzyszek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria przegrała na własnym stadionie z PAOK-iem 0:3. Majewski rozegrał 45 minut i został zmieniony w przerwie spotkania.

Krzysztof Król (Kalloní) – Kalloni zremisowało przed własną publicznością z Asteras 1:1. Krzysztof Król rozegrał całe spotkanie, a w 88. minucie został ukarany żółtą kartką.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes wygrało na wyjeździe z Nantes 2:0. Kamil Grosicki wszedł na plac gry w 88. minucie spotkania. Minutę później padł drugi gol dla Rennes.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla zremisowała na wyjeździe z Levante 1:1. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w barwach gości.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Real Saragossa przegrał na własnym stadionie z Cordobą 0:1. Cezary Wilk rozegrał pełne 90 minut w barwach Realu.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam zremisował na wyjeździe z Twente Enschede 2:2. Arkadiusz Milik rozegrał 56 minut w barwach gości. Ajax jest liderem z dorobkiem 13 punktów na koncie.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Rodą. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał na wyjeździe z PEC Zwolle 0:3. Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce Excelsioru, pod koniec meczu Polak obronił rzut karny.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał u siebie z Vitesse 2:1. Bednarek cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Izrael:
1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Debiut Ludovica Obraniaka w Maccabi Hajfa. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała z Ihud Bnei Sakhnin. 30-latek rozegrał całe spotkanie.

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Kamińskiego w bramce Jubilo Iwaty. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Kanazawą 3:0. Jubilo zajmuje pozycję wicelidera drugiej ligi japońskiej.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bramka Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Augsburg (2:1). Polak wpisał się na listę strzelców w 77. minucie, strzelając gola na 1:1. „Lewy” rozegrał całe spotkanie w zespole Mistrzów Niemiec. Gol Roberta od 31 sekundy:

Artur Sobiech (Hannover) – Dwa gole Artura Sobiecha w meczu Hannover – Borussia Dortmund (2:4). Skrót spotkania z bramkami:

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen przegrał przed własną publicznością z Darmstadt 0:1. Sebastian Boenisch cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała na wyjeździe z Frankfurtem 2:6. Paweł Olkowski rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim przegrało u siebie z Werderem Brema 1:3. Eugen Polanski rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy, ponadto w drugiej części meczu otrzymał żółtą kartkę.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kaiserslautern przegrało na własnym obiekcie z Freiburgiem 0:2. Kacper Przybyłko rozegrał pełne 90 minut w zespole „Czerwonych Diabłów”.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich wszedł na boisko w spotkaniu z Freiburgiem w 86. minucie.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Pełne 90 minut i czyste konto Rafała Gikiewicza w meczu FSV Frankfurt – Eintracht Brunszwik (0:3).

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Również 90 minut w meczu z Frankfurtem zanotował Adam Matuszczyk.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sanhausen zremisowało na własnym obiekcie z Bochum 1:1. Kosecki zszedł z boiska w 92. minucie meczu.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset pokonało u siebie Haugesund 5:0. Jarosiński ciągle musi pogodzić się z rolą bramkarza rezerwowego.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – 90 minut w bramce Pawła Kieszka w meczu z Bragą. Estoril wygrał 1:0.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – 72 minuty Pawła Dawidowicza w barwach rezerw Benfiki w meczu z Academico Viseu. Benfica B wygrała 2:0.

Rosja:
Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm zremisował na własnym stadionie z Kubaniem Krasnodar 1:1. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar wygrał u siebie z Dynamem Moskwa 4:0. Artur Jędrzejczyk rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Maciej Rybus (Terek) – Terek Grozny wygrał na wyjeździe z Anży Machaczkałą 2:0. Maciej Rybus wszedł na boisko w 69. minucie spotkania.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – ASA Targu Mures zremisowało na własnym obiekcie z Petrolul 1:1. Paweł Golański rozegrał całe spotkanie w zespole Wicemistrza Rumunii.

Szkocja:
Premiership:

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts przegrało na wyjeździe z Inverness 0:2. Błażej Augustyn całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gości.

Turcja:
Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor przegrał u siebie z Konyasporem 1:2. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce Belediyesporu. Jego drużyna zremisowała u siebie z Altinordu 1:1.

USA:
NASL (2. poziom rozgrywkowy):

Wojciech Wójcik (Indy Eleven) – Indy Eleven odniosło porażkę w wyjazdowym meczu z San Antonio 0:2. Wójcik wszedł na ostatnie 7 minut spotkania.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – W 4. kolejce walijskiej ekstraklasy The New Saints wygrało na własnym obiekcie z Port Talbot 3:1. Adrian Cieślewicz przebywał na boisku przez 77 minut.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał na wyjeździe z Ujpest 2:1. Michał Nalepa rozegrał pełne spotkanie, ponadto został ukarany żółtą kartką. Ferencvaros jest liderem węgierskiej ekstraklasy z kompletem punktów po 8 kolejkach.

Włochy:
Serie A:

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Reprezentant Polski zaliczył debiut w barwach Fiorentiny, a jego zespół pokonał Genoę 1:0. Błaszczykowski pojawił się na murawie w 80. minucie zmieniając Borję Valero.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut i czyste konto Wojciecha Szczęsnego w bramce Romy w wyjazdowym meczu z Frosinone. AS Roma wygrała 2:0.

Kamil Glik (Torino) – Torino zremisowało na wyjeździe z Hellasem Verona 2:2. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w zespole „Byków”.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Paweł Wszołek całe spotkanie z Torino przesiedział na ławce rezerwowych.

Piotr Zieliński (Empoli) – 72 minuty i asysta Piotra Zielińskiego w meczu Empoli – Napoli. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Łukasz Skorupski rozegrał całe spotkanie w bramce Empoli w meczu przeciwko Napoli.

Kamil Wilczek (Carpi) – Carpi zremisowało na wyjeździe z Palermo 2:2. Kamil Wilczek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych beniaminka Serie A.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia zremisowała na własnym stadionie z Saleritaną 2:2. Tomasz Kupisz rozegrał całe spotkanie w barwach Brescii.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari zremisowało na wyjeździe z Ternaną 1:1. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Thiago Cionek (Modena) – Modena przegrała na wyjeździe z Avellino 0:2. Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie na obronie Modeny.