Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:
Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea zremisowała na wyjeździe z Sunderlandem 1:1. Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało na wyjeździe z West Ham United 4:3. Artur Boruc rozegrał cały mecz w bramce beniaminka angielskiej ekstraklasy.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham zremisowało u siebie z Derby County 1:1. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy i popisał fenomenalną interwencją.

Angola:
Girabola:

Jacek Magdziński (Academica) – Academica zremisowała na wyjeździe ze Sportingiem de Cabinda 1:1. Magdziński rozegrał pierwszą połowę, na drugą już nie wyszedł, ponieważ najprawdopodobniej doznał urazu skręcenia kostki.

Arabia Saudyjska:
I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – W 1. kolejce saudyjskiej ekstraklasy Al-Nasr bezbramkowo zremisowało z Hajer. Adrian Mierzejewski rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Austria:
2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten zremisowało u siebie z Klagenfurtem 1:1. Tomasz Wisio całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering przegrało na własnym obiekcie z Neustadt 0:1. 17-letni bramkarz całe spotkanie spędził na ławce Liefering.

Belgia:
Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – KV Mechelen wygrało u siebie z Leuven 2:1. Rafał Wolski rozegrał 79 minut, w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Bułgaria:
A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Czerno More wygrało u siebie z Montaną 1:0. Marcin Burkhardt wszedł na plac gry w doliczonym czasie gry.

Chiny:
Super League:

Mateusz Zachara (Henan) – Henan Construction pokonało na własnym obiekcie Shandong Luneng 1:0. Mateusz Zachara całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Cypr:
1. Liga:

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaca wygrała na wyjeździe z Paphos 2:0. Adam Marciniak rozegrał całe spotkanie, dodatkowo w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul na razie jest rezerwowym bramkarzem cypryjskiej drużyny. Spotkanie z Paphosem oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na wyjeździe z Ermis 5:1. Mateusz Piątkowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gości.

Roger (Aris Limassol) – Roger Guerreiro zadebiutował w barwach Arisu Limassol w lidze cypryjskiej. Jego drużyna przegrała z Apollonem 1:2. Roger zszedł z placu gry w 63. minucie.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL Limassol przegrał na wyjeździe z Anorthosisem 0:2. Łukasz Skowron na razie jest rezerwowym golkiperem AEL-u i całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Dania:

Piotr Parzyszek (Randers) – Randers przegrało przed własną publicznością z Viborgiem 0:1. Piotr Parzyszek pojawił się na placu gry w 78. minucie. Po 6 kolejkach Randers zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria zremisowała u siebie 1:1 z Gianniną. Radosław Majewski rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i rozegrał 73 minuty.

Krzysztof Król (Kalloní) – Kalloni przegrało na własnym stadionie z Iraklisem 0:1. Krzysztof Król rozegrał pełne 90 minut w drużynie gospodarzy.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes wygrało na wyjeździe z Olympique Lyon 2:1. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 68. minucie spotkania. Rennes po 3 kolejkach ma na swoim koncie 6 punktów.

Hiszpania:
Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Malagą w meczu 1. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie w barwach Sevilii.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Pełne 90 minut Cezarego Wilka w meczu Mirandes – Real Saragossa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Holandia:
Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Gol Arkadiusza Milika i spory udział przy drugiej bramce w meczu przeciwko NEC Nijmegen. Polak rozegrał całe spotkanie w drużynie wicemistrza Holandii.

Wojciech Golla (Nijmegen) – 87 minut Wojciecha Golli w barwach NEC w meczu przeciwko Ajaxowi Amsterdam.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur przegrało na własnym stadionie z Heraclesem 1:6. Sebastian Steblecki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał na wyjeździe z Groningen 0:2. Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w bramce przyjezdnych.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht zremisował na wyjeździe z ADO Den Haag 1:1. Filip Bednarek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Islandia:
2. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Zwycięstwo Olafsviku nad Thor Akureyri 2:1. Tomasz Łuba rozegrał pełne 90 minut, a na początku spotkania został ukarany żółtą kartką. Olafsvik po 18 kolejkach jest liderem 2. ligi islandzkiej z dorobkiem 44 punktów na koncie.

Maciej Majewski (Grindavik) – 26-letni golkiper rozegrał całe spotkanie w bramce Grindaviku w wygranym meczu z Kopavogur (2:0).

Japonia:
Dywizja 2:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo Iwata zwyciężyło przed własną publicznością z Tokushimą 3:1. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Jubilo Iwata po 30 kolejkach jest wiceliderem drugiej ligi japońskiej.

Niemcy:
1. Bundesliga:
Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Hoffenheim – Bayern Monachium. Bayern wygrał 2:1, a decydującego gola w 90. minucie strzelił Lewandowski, który na placu gry zameldował się w 67. minucie.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Pełne 90 minut Polanskiego w starciu z Bayernem. Były reprezentant Polski w 74. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, a pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na wyjeździe z HSV 2:3. Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie w bramce Stuttgartu, który po 2 kolejkach ma na swoim koncie 0 punktów.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała u siebie z Wolfsburgiem 1:1. Paweł Olkowski rozegrał całe spotkanie na prawej obronie w barwach Kolonii.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał u siebie z Bayerem Leverkusen 0:1. Artur Sobiech wszedł na boisko w 67. minucie zastępując Benschopa.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer wygrał z Hannoverem 1:0. Sebastian Boenisch całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych „Aptekarzy”.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik wygrał na wyjeździe z Arminią Bielefeld 2:0. Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Gol Adama Matuszczyka w spotkaniu z Arminią Bielefeld. Polak zdobył gola na 1:0 w 58. minucie spotkania.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli wygrało na wyjeździe z RB Lipsk 1:0. Waldemar Sobota zszedł z boiska w 90. minucie, a w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Bochum wygrało u siebie z Norymbergą 2:1. Piotr Ćwielong pojawił się na murawie w 89. minucie spotkania. Bochum po 4 kolejkach jest liderem 2. ligi z kompletem punktów na kocie.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen bezbramkowo zremisowało na własnym obiekcie z Heidenheim. Jakub Kosecki w drugiej połowie został ukarany żółtą kartkę. Polak został zmieniony w doliczonym czasie spotkania.

Norwegia:
Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Zwycięstwo Stromsgodsetu 2:1 nad zespołem Start. Jarosiński całe spotkanie spędził na ławce. Polak ciągle jest rezerwowym golkiperem.

2. liga:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann wygrało u siebie z Honefoss 3:0. Piotr Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy. Brann

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia wygrał u siebie z Moreirense 2:0. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Całe spotkanie Pawła Dawidowicza w barwach Benfiki B w meczu z Atletico. Drużyna Polaka przegrała 2:3.

Rosja:
Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Bramka Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Spartak Moskwa. Amkar przegrał 1:3, a Gol wpisał się na listę strzelców w 78. minucie.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – FK Krasnodar bezbramkowo zremisował z Mordowiją Sarańsk. Artur Jędrzejczyk cały mecz spędził na ławce rezerwowych Krasnodaru. FK zajmuje 6. miejsce w tabeli rosyjskiej ekstraklasy z dorobkiem 9 punktów.

Maciej Rybus (Terek) – Terek Grozny zremisował na własnym stadionie z Dynamo Moskwa 1:1. Maciej Rybus całe spotkanie spędził na ławce.

Marcin Komorowski (Terek) – Marcin Komorowski również spotkanie ze stołeczną drużyną obserwował z ławki rezerwowych.

I Division:

Marcin Kowalczyk (FK Tosno) – Tosno przegrało na wyjeździe z Yaroslavlem 1:2. Kowalczyk zameldował się na placu gry w 74. minucie spotkania.

Rumunia:
I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – ASA Targu Mures pokonało u siebie Voluntari 2:1. Paweł Golański całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Węgry:
Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał na wyjeździe z Debrecenem 3:0. Michał Nalepa rozegrał całe spotkanie w drużynie przyjezdnych.

Włochy:
Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma zremisowała na wyjeździe z Hellas Verona 1:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce Romy i zebrał sporo pochwał za swój występ.

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało na wyjeździe z Frosinone 2:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie na środku obrony Torino.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli przegrało na własnym stadionie z Chievo 1:3. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut w drużynie gospodarzy.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Całe spotkanie w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria wygrała na własnym stadionie z Carpi 5:2. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 83. minucie spotkania.

Kamil Wilczek (Carpi) – Król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2014/15 wszedł na boisko w 56. minucie meczu przeciwko Sampdorii.