Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Championship:

Lukas Jutkiewicz (Bolton) – remis Boltonu z Millwall 1:1. Jutkiewicz zdobył gola w 27. minucie, a 78. minucie zmarnował rzut karny. 24-letni napastnik, który wciąż nie określił się czy chciałby grać w reprezentacji Polski, jest wypożyczony do Boltonu z Middlesbrough.

Tomasz Cywka (Barnsley) – Barnsley zremisowało 2:2 z Doncaster. Tomasz Cywka cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Belgia:
Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Brugia wygrała 3:1 z Kortrijk. Waldemar Sobota wszedł na boisko w doliczonym czasie gry, zmieniając Refaelova. Club Brugge zajmuje obecnie 2. miejsce w belgijskiej ekstraklasie z 53 punktami na koncie. Liderujący Standard Liege ma na koncie dziesięć punktów więcej.

Cypr:
I Dywizja:

Łukasz Gikiewicz (Omonia) – Omonia Nikozja zwyciężyła 2:1 z Kouklionem. „Giki” rozegrał całe spotkanie w barwach Omonii, która po 22 rozegranych spotkaniach zajmuje 5. pozycję w cypryjskiej ekstraklasie. Były napastnik Śląska Wrocław ma na swoim koncie siedem strzelonych bramek w obecnym sezonie.

Francja:
Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – pierwsza asysta Grosickiego w barwach Stade Rennes. Zespół Polaka zremisował 2:2 z Montpellier, a reprezentant Polski zanotował kluczowe podanie w 10. minucie przy golu Oli Toivonena. Grosicki został zmieniony przez N'Tepa w 57. minucie spotkania.

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Reims wygrało 1:0 z Girondins Bordeaux po golu De Preville. Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie. Stade de Reims zajmuje obecnie 7. lokatę z dorobkiem 39 punktów.

Dominik Furman (Toulouse) – Tuluza wygrała na wyjeździe z Lorient 3:1. Furman cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Hiszpania:
Primera Division:

Damien Perquis (Betis) – walczący o utrzymanie Betis Sevilla przegrał bardzo ważny mecz z Granadą 0:1. Damien Perquis pojawił się w kadrze meczowej, jednak całe spotkanie spędził na ławce. Betis ma na swoim koncie zaledwie 14 punktów i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna zremisowało na własnym stadionie 1:1 z Gijon. Czarek Wilk cały mecz spędził na ławce. Deportivo jest obecnie wiceliderem Segunda Division ze stratą dwóch „oczek” do liderującego Eibar.

Holandia:
Eredivisie:

Mateusz Klich (Zwolle) – bramka Mateusza Klicha w barwach PEC Zwolle, jednak jego drużyna przegrała na wyjeździe z Cambuur Leeuwarden 1:3. To drugi gol Klicha w obecnym sezonie. Reprezentant Polski rozegrał cały mecz. PEC Zwolle plasuje się obecnie na dziewiątej pozycji w tabeli Eredivisie.

Filip Kurto (Roda) – czwarta z rzędu porażka Rody Kerkrade w lidze. „Górnicy” przegrali 0:1 z Den Haag. Jedynego gola strzelił w 53. minucie Mitchell Schet. Kurto rozegrał pełne 90 minut w bramce „Dumy Południa”.

Mateusz Prus (Roda) – Prus cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Roda plasuje się na ostatniej pozycji w tabeli Eredivisie.

Przemysław Tytoń (PSV) – PSV Eindhoven wygrało 2:1 z Heraclesem. Tytoń całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. PSV awansowało na piątą pozycję w ligowej tabeli.

Eereste Divisie:

Filip Bednarek (Jong Twente) – bramkarz juniorskiej drużyny Twente Enschede wpuścił trzy bramki w przegranym meczu z Venlo (0:3). Wszystkie bramki padły w pierwszej części spotkania.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund rozbiła Eintracht Frankfurt 4:0. Lewandowski w 47. minucie meczu zdobył gola z rzutu karnego. Jedenastka została podyktowana po faulu Djakpe na „Lewym”. Robert został zmieniony w 81. minucie, zastąpił go Julian Schieber.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Piszczek rozegrał całe spotkanie w barwach Borussii w meczu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt.

Ludovic Obraniak (Werder) – pierwszy gol Ludovica Obraniaka w Bundeslidze! Obraniak zdobył bardzo ważną bramkę w 88. minucie spotkania z Borussią Moenschengladbach. Były pomocnik Bordeaux fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego i zdobył wyrównującą bramkę
Gol Obraniaka od 2:10

Martin Kobylański (Werder) – Kobylański wszedł na boisko w 69. minucie zastępując Petersena. Werder zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów.

Sebastian Boenisch (Bayer) - Bayer Leverkusen przegrał na własnym stadionie z Schalke 1:2. Boenisch rozegrał całe spotkanie w barwach „Aptekarzy”. Reprezentant Polski w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką. Bayer wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli. Przewaga nad Borussią Dortmund stopniała jednak do jednego punktu.

Arkadiusz Milik (Augsburg) – Augsburg przegrał 0:1 z Norymbergą. Arkadiusz Milik rozpoczął pojedynek od pierwszej minuty i rozegrał równe 60 minut, wówczas na boisku zastąpił go Ji Dong-Won. Polak w pierwszej części spotkania dostał żółty kartonik. Augsburg z 31 punktami na koncie zajmuje dziewiąte miejsce w Bundeslidze.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – „Wieśniacy” rozbili Stuttgart 4:1. Polanski rozegrał całe spotkanie, a w 53. minucie został ukarany żółtą kartką. Hoffenheim ma na swoim koncie 25 punktów, co daje 10. miejsce w ligowej tabeli.

2. Bundesliga:

Grzegorz Wojtkowiak (TSV Munich) – Ingolstadt wygrał 3:0 z TSV 1860 Monachium. Wojtkowiak rozegrał całe spotkanie, a w 69. minucie został ukarany żółtą kartką. Po 21 kolejkach TSV zajmuje dziewiątą pozycję z dorobkiem 29 punktów.

Kacper Przybyłko (Arminia) – Paderborn rozbił Arminię Bielefeld aż 4:0. Wypożyczony z Kolonii Kacper Przybyłko wszedł na murawę dopiero w 70. minucie. Arminia ma na swoim koncie 22 „oczka” i zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Kolonia pokonała w wyjazdowym meczu Sandhausen 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 52. minucie Helmes. Matuszczyk rozegrał pełne spotkanie. Kolonia jest liderem 2. Bundesligi z dorobkiem 42 punktów po 21 kolejkach.

Piotr Ćwielong (Bochum) – VfL Bochum wygrało na wyjeździe 1:0 z St. Pauli. Ćwielong wszedł na boisko w 72. minucie, zastępując Mirkana Aydina.

Portugalia:
Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Setubal) – Maritimo pokonało 1:0 Vitorię Setubal. Pawła Kieszka w 69. minucie pokonał Rocha. Setubal zajmuje jedenastą pozycję w lidze.

Rumunia:
I Liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – Steaua Bukareszt wygrała 4:0 z Concordią. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach lidera rumuńskiej ekstraklasy.

Turcja:
Super Lig:

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Trabzonspor zremisował 2:2 z Karabuksporem. Dwa gole dla Trabzonsporu zdobył Gural. Mierzejewski rozegrał 75 minut, w jego miejsce wszedł na boisko Erdogan. Trabzonspor zajmuje obecnie dziewiątą lokatę z 30 punktami na swoim koncie.

1. Liga (drugi poziom rozgrywkowy):

Mariusz Pawełek (Adana Demirspor) – Bucaspor pokonał 1:0 Adanę Demirspor. W barwach Adany cały mecz rozegrał Mariusz Pawełek, który jest wypożyczony z ekstraklasowego Rizesporu.

Szkocja:
Premiership:

Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United wygrało 3:2 z Kilmarnock. Cierzniak rozegrał cały mecz w bramce gospodarzy. Dundee zajmuje czwarte miejsce w szkockiej ekstraklasie z dorobkiem 38 punktów.

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow zwyciężył 3:0 z St. Johnstone. Anthony Stokes popisał się hattrickiem. Załuska cały mecz spędził na ławce. Celtic jest zdecydowanym liderem szkockiej ekstraklasy z dorobkiem 69 punktów po 25 meczach.

Włochy:
Serie A:

Paweł Wszołek (Sampdoria) – AS Roma pokonała 3:0 Sampdorię w meczu 24. kolejki Serie A. Paweł Wszołek wyszedł w pierwszym składzie Sampdorii i rozegrał 56 minut. Chwilę wcześniej został ukarany żółtą kartką za zbyt gwałtowne protesty.

Bartosz Salamon (Sampdoria) – młody defensor cały mecz z Romą spędził na ławce rezerwowych.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Skorupski wciąż jest tylko rezerwowym golkiperem Romy. Bramkarzem numer jeden jest De Sanctis.

Piotr Zieliński (Udinese) – Udinese zremisowało 3:3 z Genoą. Reprezentant Polski znów całe spotkanie Udinese spędził na ławce.

Rafał Wolski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała 1:2 z Interem Mediolan. Były zawodnik Legii Warszawa całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy. „Viola” po 24 kolejkach
zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów.

Tomasz Kupisz (Chievo) – Juventus Turyn zwyciężył 3:1 z Chievo Werona. Były piłkarz Jagiellonii Białystok mecz obejrzał z wysokości ławki rezerwowych.

Serie B:

Paweł Bochniewicz (Reggina) – Reggina Calcio zremisowała 1:1 z Trapani. 18-letni obrońca cały mecz spędził na ławce rezerwowych „Amaranto”. Reggina ma na swoim koncie 22 punkty i zajmuje 19. pozycję w tabeli Serie B.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna/Ekstraklasa.net - obserwuj autora na Twitterze!