Jeden miał kierować zadymą, drugi - rzucać prętami w policjantów. Pseudokibice z zarzutami

TVN24/X-news
Poznań. Do 10 lat więzienia grozi Mikołajowi N., który miał rzucać prętami z ogrodzenia w policjantów na stadionie Lecha Poznań. Z kolei Piotrowi K. ps. „Klima”, który usłyszał zarzut podżegania grupy kibiców do chuligańskich zachowań, grozi pięcioletnia odsiadka. Policja, po niedzielnych (20.05) burdach na meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa, zatrzymała już 30 osób.

20 maja podczas spotkania ostatniej kolejki ekstraklasy Lech - Legia w 77. minucie przy stanie 2:0 dla gości z trybuny zajmowanej przez kibiców poznańskiej drużyny na murawę poleciały race i świece dymne. Sędzia przerwał zawody, piłkarze opuścili murawę. Sympatycy Lecha zaczęli napierać na ogrodzenie i po chwili kilkudziesięciu z nich pojawiło się na boisku. Do akcji wkroczyło około 200 policjantów, którzy przegonili chuliganów z powrotem na sektor. Pierwsze zatrzymania pseudokibiców po meczu Lech-Legia miały miejsce już następnego dnia.