Jedenastka 15. kolejki 1. ligi Ekstraklasa.net!

Ekstraklasa.net
Arka Gdynia zwycięską bramkę w meczu z Chojniczanką zdobyła w doliczonym czasie gry Piotr Kwaitkowski
Ścisk w górze i dole tabeli, kolejne zespoły włączają się do walki o awans, nikt nie chce bez walki spaść z ligi. Zaplecze Ekstraklasy nabiera kolorytu, a my wybieramy kolejnych bohaterów kolejki! Zobacz, kto tym razem zasłużył na wyróżnienie!

1. liga: Najpiękniejsze bramki 15. kolejki (WIDEO)

Krzywicki (Wisła P.), Aleksander (Arka), Goncerz (GKS K.)
Kato (Stomil), Pruchnik (Arka), Szczepaniak (Miedź), Bonin (Górnik Ł.)
Mójta (Sandecja), Zalepa (Flota), Sasin (Górnik Ł.)
Malarz (GKS B.)

Bramkarz:

Maciej Malarz (GKS Bełchatów) - tym razem bohaterem Brunatnych został ich bramkarz. Malarz uratował GKS-owi remis z Flotą, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy wyszedł obronną ręką z kilku sytuacji stuprocentowych Wyspiarzy.

Obrona:

Paweł Sasin (Górnik Łęczna) - bohater meczu z Olimpią. Nie dość, że ratował swój zespół w opałach, zwłaszcza w pierwszej połowie, to jeszcze zdobył cenną bramkę na 1:0 tuż przed przerwą. Naszym zdaniem najlepszy zawodnik spotkania.

Sebastian Zalepa (Flota Świnoujście) - wrócił po kontuzji kostki i zagrał bardzo pewnie. Świetny mecz środkowego obrońcy Floty. Zero błędów w defensywie, a do tego zaliczył asystę przy bramce Mateusza Września.

Adam Mójta (Sandecja Nowy Sącz) - najaktywniejszy w zespole Sandecji, starał się przez cały mecz napędzać ataki swojej drużyny. Zaliczył wiele wrzutek w pole karne Wisły. W końcówce spotkania nie bał się wziąć na siebie odpowiedzialności i pewnie egzekwował rzut karny, który uratował remis.

Pomoc:

Grzegorz Bonin (Górnik Łęczna) - zaliczył dwie świetne asysty przy obu golach dla łęcznian, w znacznej mierze przyczyniając się do zwycięstwa. Z tak grającym Boninem Górnik spokojnie może bić się o Ekstraklasę, co powoli staje się faktem.

Mateusz Szczepaniak (Miedź Legnica) - legniczanie wracają na właściwe tory i pną się w górę tabeli. Zwycięstwo w meczu z Termaliką to w dużej mierze zasługa Szczepaniaka, który zdobył bramkę i zaliczył asystę, podobnie jak Adrian Łuszkiewicz, od którego w całym spotkaniu zaprezentował się jednak lepiej.

Radosław Pruchnik (Arka Gdynia) - prawdziwe "płuca zespołu". Biegał, walczył, odbierał, dogrywał. Był praktycznie wszędzie. Do tego zaliczył kluczowe dogranie z rzutu wolnego w 95. minucie, po którym padł zwycięski gol dla Arka.

Yasuhiro Kato (Stomil Olsztyn) - mimo porażki, drużyna Stomilu zaprezentowała bardzo dobrą piłkę na stadionie przy Bukowej. Duża w tym zasługa Kato, który był postacią przewodnią każdej akcji ofensywnej swojego zespołu. Mimo drobnej postury, wygrywał większość pojedynków z obrońcami w świetnym stylu. Kibice zapamiętają Japończyka również za sprawą dobrych dośrodkowań. Po jednym z nich zespół z Olsztyna objął prowadzenie, które utrzymało się do końcówki meczu, kiedy bohaterem został...

Atak:

... Grzegorz Goncerz (GKS Katowice) - zaliczył wejście smoka w meczu ze Stomilem. W ciągu pół godziny zdobył dwie bramki, które odmieniły losy meczu, miał również jeszcze dwie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Jeszcze niedawno narzekano, że w Katowicach na dobrym poziomie gra zaledwie kilku zawodników. Teraz to się zmieniło - tym razem ten 25 latek dał zespołowi trzy punkty i zaczął mocno pukać w drzwi do pierwszego składu GieKSy.

Arkadiusz Aleksander (Arka Gdynia) - zawodnik meczu z Chojniczanką. Zdobył dwa gole, z czego drugi był przepiękny: Aleksander minął 3 obrońców i znakomicie wykończył akcję. Poza tym dużo pracował też w defensywie.

Marcin Krzywicki (Wisła Płock) - w meczu z Sandecją zrobił co do niego należało. Jak na napastnika przystało, umiejętnie skorzystał z prezentu Marcina Cabaja, który minął się z piłką w polu karnym, oraz dopełnił formalności po podaniu Janusza Dziedzica. Był aktywny, nękał defensywę rywali. Nie jego wina, że Wisła w drugiej połowie oddała dwubramkowe prowadzenie...

Rezerwa: Krystian Stępniowski (Puszcza Niepołomice), Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Krzysztof Wołczek (Miedź Legnica), Piotr Darmochwał (Okocimski Brzesko), Paweł Iwanicki (Chojniczanka Chojnice), Wojciech Trochim (Kolejarz Stróże), Adrian Łuszkiewicz (Miedź Legnica), Grzegorz Fonfara (GKS Katowice)