Jedenastka 15. kolejki 1. ligi Ekstraklasa.net!

Ekstraklasa.net
W meczu na szczycie Pogoń pokonała Zawiszę, który przeżywa wyraźny kryzys. Niespodziewanie wysoko swój mecz wygrała Olimpia Grudziądz. Z kolei w derbach Sądecczyzny nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia. Zobacz, kto zasłużył na wyróżnienie!

Nildo (GKS B.), Świerczok (Polonia B.)
Kolendowicz (Pogoń), Kryszak (Olimpia G.), Benat (Arka), Cicman (Piast), Pawlusiński (Termalica)
Sasin (Warta), Dąbrowski (Olimpia G.), Rogalski (Pogoń)
Kozioł (Sandecja)

BRAMKARZ:

Marek Kozioł (Sandecja Nowy Sącz) - Sandecja zremisowała w derbach z Sądecczyzny z Kolejarzem Stróże 1:1. Jednak gospodarze powinni być zadowoleni z remisu, gdyż po czerwonej kartce otrzymanej w 56. minucie przez Marcina Makucha, to stróżanie byli stroną dominującą. Kozioł zrobił wszystko do niego należało, nie mógł zapobiec bramce wyrównującej z rzutu karnego.

OBROŃCY:

Maksymilian Rogalski (Pogoń Szczecin) - prawa strona Portowców w meczu z Zawiszą przypominała autostradę jednokierunkową. Co i rusz zapędzał się nią ofensywnie usposobiony Rogalski (który z powodzeniem może grać także w pomocy), przy czym szybko meldował się z powrotem w defensywie.

Maciej Dąbrowski (Olimpia Grudziądz) - były środkowy obrońca Zawiszy Bydgoszcz wyróżniał się w spotkaniu z Ruchem Radzionków. Skutecznie powstrzymywał szybkich napastników Cidrów, a ponadto sam zdobył niezwykle ważną drugą bramkę, skutecznie wykorzystując dośrodkowanie Mariusza Kryszaka z rzutu rożnego.

Paweł Sasin (Warta Poznań) - blondwłosy zawodnik Warty był nie do zatrzymania na lewej flance. Pomagał w defensywie, a także angażował się w akcje ofensywne. Nie mógł poradzić sobie z nim Michal Farkas, co przełożyło się na gola Sasina w 69. minucie. Zieloni nie potrafili jednak dowieźć zasłużonego prowadzenia do końcowego gwizdka.

POMOCNICY:

Dariusz Pawlusiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) - za miesiąc były piłkarz Cracovii będzie obchodził 34. urodziny, ale pozostaje w wybornej dyspozycji. W drużynie Termaliki wykonuje wszystkie stałe fragmenty. Dodatkowo ma fantastycznie ułożoną prawą nogę, co znalazło potwierdzenie w 20. minucie, gdy fantastycznym strzałem z 30 metrów w samo okienko nie dał szans na interwencję Maciejowi Humerskiemu.

Pavol Cicman (Piast Gliwice) - uratował remis piastunkom na 5 minut przed końcowym gwizdkiem w spotkaniu z GKS Bogdanka. Słowak może z powodzeniem występować na boku pomocy lub jako napastnik. W tym sezonie zdobył 3 bramki.

Petr Benat (Arka Gdynia) - Czeski pomocnik sprowadzony przed sezonem z każdym meczem prezentuje się lepiej. W spotkaniu z KS Polkowice otworzył wynik mecz już w 2. minucie, po dobrym dograniu od Bartosza Flisa. Zarówno trener Petr Nemec jak i kibice Arki są przekonani, że Benata stać na jeszcze więcej.

Mariusz Kryszak (Olimpia Grudziądz) - 27-letni pomocnik Olimpii rozegrał znakomitą partię przeciwko Ruchowi Radzionków. Dwukrotnie idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę kolegi z drużyny, a także sam wpisał się na listę strzelców, oczywiście uderzając skutecznie z rzutu wolnego.

Robert Kolendowicz (Pogoń Szczecin) - od kilku kolejek jest wyróżniającą się postacią w całej pierwszej lidze. Gra przeciwko niezbyt rosłemu, ale niezwykle szybkiemu skrzydłowemu jest przekleństwem dla każdego bocznego obrońcy. Zdobył zwycięską bramkę w meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Wraca do formy z czasów, gdy ocierał się o reprezentację Polski.

NAPASTNICY:

Jakub Świerczok (Polonia Bytom) - nie przestaje zaskakiwać 18-letni napastnik bytomskiej Polonii. W spotkaniu z Wisłą Płock zdobył kolejne dwie bramki i zrównał się w klasyfikacji strzelców z jej liderem, Brazylijczykiem Nildo (obaj mają 11 goli na koncie).

Nildo (GKS Bogdanka) - 27-latek z Łęcznej utrzymuje wysoką formę strzelecką. Nildo w każdym spotkaniu ma kilka znakomitych okazji i przeważnie wykorzystuje przynajmniej jedną z nich. Nie inaczej było w Wodzisławiu Śląskim.